Yatırım yapmaya başla!

Nestle Yeni Teknolojisini Kullanarak Şeker Oranını % 30 Azalttığı Ürününü Tanıttı!

Nestle, şeker azaltma teknolojisi ile ürettiği yeni ürünlerinin tanıtımını yaptı. İsviçreli devin patentini aldığı teknolojinin, tüketicinin daha az şekerle aynı tadı almasını sağladığı belirtildi.
Nestle Yeni Teknolojisini Kullanarak Şeker Oranını % 30 Azalttığı Ürününü Tanıttı!

İsviçreli gıda devi Nestle, yeni teknolojisi ile piyasaya sunacağı ürünlerini duyurdu. Buna göre; Nestle ikonik bir ürününü % 30 daha az şeker ve aynı tatla üretti. İlk kez 1936’da üretilen ve Birleşik Krallık’ta Nestle’nin en popüler ürünlerinden biri olan beyaz çikolata Milkybar’da kullanılan teknoloji, büyük yankı uyandırdı.

Milkybar’ın tanıtım kampanyasında konuşan İngiltere ve İrlanda grubunun CEO’su Stefano Agostini, Nestle’nin daha sağlıklı bir geleceğe nasıl katkıda bulunacağını göstereceğini belirterek, halk sağlığı sorumluluklarının farkında olduklarını söyledi.

Kaldı ki Nestle, bu ayın başında son 3 yılda yiyecek ve içecek portföyünden 60 milyarın üzerinde kalori ve 2.6 milyar çay kaşığı şekerinin azaltıldığını belirtmişti.

Nestle Şeker ve Kalori Miktarını AzaltıyorAyrıca şirketin, çok az şeker kullanımı ile aynı tadı verecek bir teknoloji üzerinde çalıştığı da biliniyordu. Nestle bilim insanlarının geliştirdiği işleme göre şeker kristallerinin katı ve içi dolu form yerine içi boş formda yapılmasını sağlanacaktı.

Ve şeker daha eşit olmayan bir şekilde dağıtılarak, gıdaların içinde bulunan karmaşık ve doğal yapıya benzer bir uygulama geliştirilecekti.

Nestle YeniTeknolojisi ile Milkybar'daki Şeker Oranını % 30 Azalttı Neticede; Nestle’nin patentini aldığı yeni teknolojinin 2018 yılında şirketin ürünlerinde kullanılması planlanıyordu ve görünen o ki işler yolunda gitti.

Zaten Nestle; 2007’de yayınladığı şeker azaltımıyla ilgili global raporundan bu yana ürünlerindeki şeker miktarını azaltıyor. Kısacası şirket; daha sağlıklı ürünler geliştirmek için uzun süredir Ar-Ge çalışmaları yapıyor.

İşte bu çalışmaların başarılı sonuçlarından bir tanesi de aşağıdaki videoda da gördüğünüz şeker oranı % 30 azaltılmış yeni beyaz çikolata barları!

Yeni ürünle ilgili açıklamada; bilim adamlarının gözenekli ve boşluklu bir şeker ürettiği, bunun da ağızda daha kolay çözüldüğü belirtildi. Şeker, süt tozu ve su karışımının sıcak havaya püskürtülmesiyle üretilen çikolatalar, yeni teknoloji sayesinde aynı tada ama daha az şeker oranına sahipler.

İlaveten; Nestle’nin yeni Milkybar’larının önümüzdeki hafta Birleşik Krallık ve İrlanda’da satışa çıkartılacağı bilgisini de verelim.

Nestle'nin Şeker Oranı Azaltılmış Ürünü Yakında Piyasaya Çıkıyor Buna ek olarak; İsviçreli gıda devinin yeni ürününün hiçbir şekilde yapay tatlandırıcı içermediğini de vurgulamıştı. Ayrıca şirket yeni teknolojisini diğer ürünlerinde özellikle de çocuklara yönelik ürünlerinde kullanmayı planlıyor.

Yeri gelmişken; Nestle’nin ABD’deki şekerleme işlerini 2.8 milyar dolar karşılığında Ferrero’ya satma kararı aldığını da belirtelim. Çünkü Nestle ABD’deki satışlar içerisinde küçük bir paya sahip olan şeker ve tatlı ürünleri yerine büyüme potansiyelinin yüksek olduğu alanlara odaklanmak istediğini açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum