Yatırım yapmaya başla!

Ünlü Astrofizikçiye Göre Elon Musk Steve Jobs’tan Önemli Bir Yenilikçi

Ünlü ABD’li astrofizikçi Neil deGrasse Tyson, çağımızın en dikkat çekici girişimcilerinden Elon Musk hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Detaylar aşağıda;
Ünlü Astrofizikçiye Göre Elon Musk Steve Jobs’tan Önemli Bir Yenilikçi

Ünlü ABD’li astrofizikçi Neil deGrasse Tyson, çağımızın en tartışmalı girişimcilerinden biri olan Elon Musk hakkındaki açıklamalarıyla büyük ses getirdi. Çünkü sekiz adet onursal madalyası bulunan ve Time dergisi tarafından dünyayı etkileyen 100 kişi arasında gösterilen Neil deGrasse Tyson, “bu neslin en büyük teknoloji aydınlarından ve yenilikçilerinden hangisi, dünyanın üzerinde en büyük kalıcı etkiyi yaratmakla hatırlanacak” sorusuna Elon Musk cevabını verdi.

Diğer bir ifadeyle o, pek çok kişinin yanıtı olacak Steve Jobs, Jeff Bezos ya da Mark Zuckerberg’in değil, Elon Musk’ın hatırlanacağını düşündü. Bill Gates’in en az Steve Jobs kadar önemli olduğunu çünkü kişisel bilgi işlem devrimini bir arada yarattıklarını söyleyen deGrasse Tyson, Elon Musk’ın ise bir sonraki uygulamayı yaratarak değil bir geleceği icat etmeye çalışarak bunu sağladığını söyledi.

Ünlü astrofizikçi bu noktada düşüncesini; “Elon Musk’ın yaptığı şey, akıllı telefonlarımızda harika olacak bir sonraki uygulamayı yaratmak değil” diyerek açıkladı.

Ünlü Astrofizikçiye Göre Elon Musk Tarihe Geçecek Bir Yenilikçi!Ve konuşmasına şöyle diyerek devam etti: “O toplum, kültür, nasıl etkileşim kurduğumuz, medeniyeti gelecek yüzyıla taşıyabilmek için hangi güçlerin oyuna dahil edilmesi gerektiği üzerine düşünüyor.” Tesla’da elektrikli otomobiller üretmek ve insanları 2024’e kadar Mars’a gönderip ardından da koloniler geliştirme çalışmaları arasında Musk’ın hem insan taşımacılığında hem de uzay keşfinde devrim yapmaya uğraştığını dile getirdi.

Burada Amerikan Doğa Tarihi Müzesi’ne ait olan Hayden Planetaryumu’nun yöneticisi olarak da tanınan astrofizikçinin, daha önce de uzay kolonileşmesini savunduğu hatırlatıldı.

Ünlü Astrofizikçi Musk'ı Medeniyeti Dönüştüreceği için Övdüİnsanların azalan doğal kaynaklar için mücadele ettiğini söyleyen bilim insanı, uzayda savaşmaya gerek kalmayacağını tek yapılması gereken şeyin başka bir asteroite gitmek olacağını belirtti. İlaveten, sınırsız enerji de dahil uzay kaynaklarına erişimle savaş potansiyelinin tamamen yok olabileceğini ifade etti.

Ve Musk’ın ele almaya çalıştığı bir tür evrensel mesele olduğunu aktararak, söz konusu çalışmaların Musk’a medeniyet üzerinde en büyük uzun vadeli etkiye sahip olma potansiyelini verdiğini öne sürdü. Ne var ki deGrasse Tyson, Tesla sahipleri ve uzay araştırmasıyla ilgilenen herkes dahil pek çok kişi tarafından sevilse de Musk’ın az değer gördüğünü düşündüğünü de bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum