Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati: Ülkelerin Faiz Artırımı Ekonomilerini Resesyona Sokuyor

Nureddin Nebati, faiz artırımlarının küresel ekonomiyi resesyona ve ardından uzun süreli durgunluğa sürüklediğini açıkladı. İşte detaylar;
Nebati: Ülkelerin Faiz Artırımı Ekonomilerini Resesyona Sokuyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, LC Waikiki Yalova Lojistik Merkezi Açılış Töreni’ne katılarak açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin uyguladığı politikayı şimdi de Birleşmiş Milletler’in (BM) çağrı yaparak tekrar ettiğini vurguladı.

Küresel ekonomide birçok sorun olduğuna dikkat çeken Nebati, enflasyonla mücadele etmek için birçok ülkenin merkez bankalarının finansal sıkılaşmaya gittiğine işaret etti. Bu durum da ekonomilerin resesyon risklerinin giderek artmasına sebep olduğunu bildirdi.

Amerika bugün teknik olarak resesyonda olduğuna işaret eden Nebati, gelişmiş batı ülkelerindeki faiz artırımları sadece kendilerinin resesyon risklerini artırmadığını küresel ekonomiyi etkilediğini belirtti.

“G20 Ülkeleri İçinde Türkiye En İyi Performans Gösteren Ülkelerden Biri”

Birleşmiş Milletler’in dünkü çağrısını anımsatan Nebati, faiz artırımlarının küresel ekonomiyi resesyona ve ardından uzun süreli durgunluğa girme riskini artırdığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım sağladığı Ekonomik Dönüşüm Zirvesi’nde dünyanın dört bir yanındaki akademisyenlerle bir araya geldiklerini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Toplantının detaylarını ileten Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli’nin isabetli ve zamanında bir adım olduğunu teyit etti. Türkiye’nin yeni ekonomi modeli ile artan üretim gücünü ve önemli bölgesel tedarik merkezi haline gelmesini destekleyeceğini paylaştı.

“Siz Manipülatif, Spekülatif, Yalan Dolan Sözlerinizi Devam Ettirin.”

Salgın öncesi dönemden bugüne kadar G20 ülkeleri içinde Türkiye’nin en iyi performans gösteren ülkelerden biri olduğunu savundu.

“Türkiye Yüzyıl’ını yazmaya devam ediyoruz.” diyen Nebati, ay yıldızlı bayrağın küresel arenada her geçen gün daha yükseklere çıkacağının altını çizdi.

Nebati, “Siz manipülatif, spekülatif, yalan dolan, hezeyanlarla sözlerinizi devam ettirin. Siz havuzunuzda çırpınmaya devam edin. Siz trollerinizle, takipçilerinizin sayısını artıracak her türlü işi yapın. Ama biz teorisinden de uygulamasından da ve çıktılarıyla da Türkiye Ekonomi Modeli’nin sadece Türkiye’ye değil, dünyaya büyük bir örnek teşkil edeceğini biliyoruz.” dedi.

Sözlerine devam eden Nebati, Türkiye’nin tüm dünyanın sancılı bir şekilde geçtiği bu süreci en iyi şekilde geçeceğini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.