Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nebati Duyurdu: Umman ile Protokol İmzalandı

Bakan Nureddin Nebati, Umman’dan gelen Bakan Al Yousef’i ve heyetini ağırladı. İki ülke arasındaki gelişmeler görüşüldü ve iş birliği vurgusu yapıldı.
Nebati Duyurdu: Umman ile Protokol İmzalandı
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye-Umman Karma Ekonomik Komisyon (KEK) 11. Dönem Toplantısını imzaladıkları protokol ile tamamladıklarını duyurdu. Nebati’nin sosyal medya üzerinden paylaştığı gelişmede iki ülke arasında birçok alanda iş birliği yapıldığı belirtildi. İki ülke arasında gelişmeler ele alındı.

Komisyon kapsamında, Umman Ticaret, Sanayi, Yatırım ve Teşvik Bakanı Al Yousef ve heyetinin Bakanlık tarafından ağırlandığı paylaşıldı. Ticari ve ekonomik ilişkilerin daha da ileriye taşınabilmesi için istişare yapıldığına dikkat çekildi.

Nebati, Türkiye ile Umman arasındaki ticaret hacminin ve karşılıklı yatırımların artırılması gerektiğini ifade etti.

Eğitimden tarıma, sanayiden turizme kadar birçok sektörde iş birliğinin arttırılarak ikili ilişkilerin güçlendirilmesi konusunda mutabık kalındığını duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu