Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati Akaryakıt Fiyatlarının Düşeceği Mesajını Verdi

Akaryakıt fiyatları hakkında açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ilave düşüşler beklendiğini söyledi. Detaylar haberde;
Nebati Akaryakıt Fiyatlarının Düşeceği Mesajını Verdi
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, akaryakıt fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Son dönemde akaryakıt fiyatlarında düşüş olduğunu söyleyerek düşüşün devam edeceği mesajını verdi.

Petrol fiyatlarında küresel ölçekte yaşanan gevşeme eğiliminin Türkiye’de akaryakıt fiyatlarına yansıdığını ifade eden Nebati, yakın zamanda akaryakıt fiyatlarında ilave düşüşler beklendiğini söyledi.

Fiyat Düşüşleri İvedilikle Yansıtıldı

Bakan Nebati, Haziran ayının sonundan bu yana benzin fiyatlarının yaklaşık yüzde 13 düşüşle 23,7 lira seviyesine, motorin fiyatlarının yaklaşık yüzde 15 düşüşle 25,4 lira seviyesine, LPG fiyatının ise yaklaşık yüzde 11,6 düşüşle 10,7 lira seviyesine indiğini hatırlattı.

Fiyat düşüşleri ile ilgili; ”Küresel ölçekte gerçekleşen gevşeme eğilimi, vatandaşlarımızın refahını merkeze alan anlayışımızın bir gereği olarak ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarına da aynı oranda ve ivedilikle yansıtılmıştır” şeklinde açıklama yaptı.

Akaryakıt Fiyatlarındaki Düşüşün Göz Ardı Edilmesi Düşündürücü

Nebati konuşmasında, akaryakıt fiyatlarındaki artışta küresel gelişmeleri işaret ederek;

GCM Yatırım Banner

“İstenmedik ancak zaruri yükselişler gerçekleşirken küresel durumu görmezden gelip bunu sadece ülkemizde yaşanan bir sorunmuş gibi lanse edenlerin son dönemde ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarındaki düşüş ivmesini ise göz ardı etmeleri düşündürücüdür” dedi.

Rusya-Ukrayna savaşına da değinerek, savaşın etkisiyle petrol fiyatlarında geçtiğimiz aylarda beklenmedik fiyat artışlarının kaçınılmaz olarak yaşandığını ve bunun Türkiye’deki akaryakıt fiyatlarını da yükseliş yönlü etkilediğini savundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.