Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati Açıkladı: Maaşlardaki Artış Emeklilere de Yansıyacak

Suphi Öner Öğretmenevi’nde konuşan Nebati, en düşük memur maaşını 22 bin liraya yükselttiklerini, bu artışın emeklilere de yansıyacağını duyurdu.
Nebati Açıkladı: Maaşlardaki Artış Emeklilere de Yansıyacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Suphi Öner Öğretmenevi’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Nebati, belirledikleri hedefleri somut projeler ve ehil bir kadroyla hayata geçirdiklerini söyledi. Suni anketlere ve karalama kampanyalarına rağmen Türk milletinin 14 Mayıs’ta yanlarında dimdik durduğunu vurguladı.

İş dünyasıyla, çiftçilerle, esnaflarla, kadınlarla ve gençlerle her gün bir araya geldiklerinin altını çizdi ve Mersin’i beraberce yepyeni ufuklara nasıl taşıyacaklarını planladıklarını belirtti.

“Emeklilere Yansıyacak”

Bakan, 1 milyon küçük esnafın prim ödeme gün sayısını 7 bin 200 güne indirdiklerini, gençlerin yıllık 150 bin liraya kadarki gelirlerinden vergi almadıklarını hatırlattı.

Çalışanların ve emeklilerin maaşlarında yaptıkları iyileştirmelerle refah kaybına engel olduklarını ifade etti.

En düşük memur maaşını 22 bin lira seviyesine yükselttiklerini, maaşlardaki bu artışların otomatik olarak memur emeklilerine de yansıyacağını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Muhalefet gibi boş vaatlerle, her gün farklı bir maske takarak kirli hesaplar ve türlü çarpıtmalardan medet ummadıklarını aktardı.

Mersin’de meydana gelen selde 531 çiftçinin arazisinde 188 milyon TL zarar tespit edildiğini söyleyen Nebati, zarar tespit tutanakları kapsamında 75 konutun eşya zararı olan 1 milyon 250 bin lira için ödeme emrini ivedilikle verdiklerini paylaştı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.