Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati ABD’li Şirketlerle Ekonomi ve Yatırım Üzerine Görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, önde gelen ABD şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle bir araya geldi. Görüşmede ekonomi ve yatırım konuları ele alındı...
Nebati ABD’li Şirketlerle Ekonomi ve Yatırım Üzerine Görüştü
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı ile IMF-Dünya Bankası’nın bahar toplantılarına katılmak için ABD’ye gitti.

Nebati, burada ABD’nin önde gelen şirket yöneticileriyle de temaslarda bulundu. Hazine Bakanı, görüşmeler hakkında ilk bilgileri Twitter hesabından duyurdu.

ABD Ticaret Odası’nın düzenlediği yuvarlak masa toplantısında lider ABD şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle bir araya geldiklerini aktaran Nebati, şu ifadelerle değerlendirmede bulundu:

“Devreye aldığımız uygulamalar ile ülkemizin ekonomik görünümü hakkında bilgiler vererek Türkiye’nin yatırım potansiyelini detaylıca aktardık.”

Bakan Nebati, G20 Yükselen Piyasa Ekonomileri Toplantısı’na da katıldı.

GCM Yatırım Banner

Görüşmede son dönemin ana konularından jeopolitik şoklar, yüksek emtia, gıda ve enerji fiyatlarının yanında küresel finansal koşulların ekonomik etkileri ele alındı.

Aynı zamanda kırılganlıklara karşı ortak çabanın ve küresel iş birliğinin önemi vurgulandı.

Hazine Bakanı Nebati’nin açıklamasına göre göç ve zorla yerinden edilme konusunda ise sistematik bir bakış açısının getirilebilmesi maksadıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G20 bünyesinde bir çalışma grubu oluşturulması önerisi yinelendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.