Yatırım yapmaya başla!

NBC Dijital Yayın Servisleri Arasındaki Rekabete Peacock ile Katılıyor

ABD’nin önde gelen yayıncılarından NBC kendi dijital servisini geliştiriyor.
NBC Dijital Yayın Servisleri Arasındaki Rekabete Peacock ile Katılıyor

İnternetin ve mobil cihazların hayatımızda daha fazla yer tutması yeni platformların kurulmasına zemin hazırlıyor. Dünyanın pek çok bölgesinde yayıncılık sektöründe faaliyet gösteren dev şirketler mevcut ve her geçen gün daha fazla izleyiciye ulaşmayı hedefliyor. Dijital yayın servisleri ile yayıncılık alanında yeni bir dönemin kapısı aralandı. Bu servislerin başında ise milyonlarca kullanıcısı ve özgün içerikleri ile Netflix’in geldiğini söyleyebiliriz.

Şirketin pazayın büyük bölümüne hakim durumda ve her geçen gün bu sayısını artırmaya devam ediyor. Diğer yandan Netflix’in karşısına son dönemde yeni rakiplerin çıktığını görüyoruz. Geçtiğimiz aylarda Apple TV+ ve Disney+ gibi dijital yayın servisleri Netflix’in karşısına çıktılar. Gelen son haber ise Netflix’in önüne bir rakip daha çıkacağını işaret ediyor. ABD’nin önde gelen yayıncılarından NBC kendi dijital platformunu oluşturuyor.

NBC Pazara Peacock ile Giriyor

NBC Pazara Peacock ile Giriyor

ABD merkezli yayıncı NBC dünyanın pek çok farklı ülkesinde dizi ve belgeselleri ile adından söz ettiriyor. Son dönemdeki dijital servis furyasına NBC de katılmaya karar verdi. Dev yayıncı 2020 yılının Nisan ayı içerisinde Peacock adını verdiği dijital platformunu kullanıcıların beğenisine sunacak. Üstelik bu platformda mevcut içeriklerin yayında canlı TV yayınlarını da izlemek mümkün olacak. Peacock ucuz fiyat ile fark yaratmayı amaçlıyor.

NBC yayın servisinin aylık giriş ücretini 5 dolar olarak belirledi. Bu üyelik ile kullanıcılara sınırlı reklamlar gösterilecek. Hiçbir şekilde reklam görmek istemeyenler ise 10 dolar ödeyerek bir üst pakete abone olabilecek. Servisin aylık 15 bin saatlik içerik sunacağı belirtilirken, Saved By The Bell, Battlestar Galactica ve Punky Brewster gibi yapımların yeniden uyarlamasının yer alacağı belirtiliyor.

Canlı yayın servisi olarak hizmet verecek olan Peacock’ın spor, reality show ve gece yarısı içerikli programları bünyesinde barındırması bekleniyor. Yeni servisin tamamen ücretsiz ve reklamlı sürümü de yer alacak. Ancak bu bölümde The Office gibi bazı içeriklere erişim sağlanamayacak. Netflix’in pazarın büyük hakimi olduğu dijital yayın sektöründe NBC’nin ne yapacağı şimdiden merak konusu. Şirketin 2020 yılının Nisan ayında yeni servisini aktif hale getireceği tahmin ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum