Yatırım yapmaya başla!

Navarro’dan Ticaret Anlaşması Açıklaması ve 32.000’lik Dow Jones Tahmini

Beyaz Saray Ticaret Danışmanı Peter Navarro, birinci aşama anlaşma ve 2020'de Dow Jones performansı hakkında konuştu.
Navarro’dan Ticaret Anlaşması Açıklaması ve 32.000’lik Dow Jones Tahmini

Beyaz Saray Ticaret Danışmanı Peter Navarro, bugünkü açıklamasında ABD ile Çin arasındaki birinci aşama ticaret anlaşmasının bu noktada kesin olduğunu belirtti. CNBC’ye konuşan Navarro, merakla beklenen anlaşma hakkında ne kadar emin olduğu konusundaki soruya iyimser yanıt verdi.

Peter Navarro Anlaşmanın Çeviriyi Beklediğini Söyledi

Peter Navarro Anlaşmanın Çeviriyi Beklediğini SöylediAnlaşmanın cepte olduğunu aktaran Navarro, sadece 86 sayfalık anlaşmanın Çince çevirisini beklediklerini dile getirdi. Anlaşmanın ABD’li ve Çinli yetkililer tarafından önümüzdeki hafta kadar erken bir zamanda imzalanabileceği yönündeki söylentiler hakkında yorum yapmaktan kaçınan Navarro, bununla birlikte daha önceki müzakerelerde teklif edilen hükümleri dahil ettiği için anlaşmaya övgüde bulundu.

Anlaşmanın içinde harika şeyler olduğunu anlatan Navarro; “Çinlilerin fikri mülkiyet hırsızlığından uzaklaştıkları Mayıs anlaşmasındaki bölümün aynısı var, yani bu iyi bir anlaşma” dedi.

Navarro, Brexit sonrası İngiltere ve Avrupa’daki diğer ülkelerle yeni bir anlaşma dahil 2020’de Trump yönetimi için potansiyel ticaret önceliklerine de değindi. “Gelecek yıl İngiltere, Vietnam, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri ile adil ticaret yapmak isteyen herkesle bir şeyler yapmaya çalışacağız” dedi.

Navarro Dow Jones’un 2020’de En Az 32.000’e Ulaşacağını Öngördü

Navarro Dow Jones’un 2020’de En Az 32.000’e Ulaşacağını Öngördüİlaveten, Dow Jones’un 2020’de en az 32.000’e ulaşacağını öngördü. Bunun Pazartesi günkü kapanışa göre yüzde 12.4 daha yüksek olduğu vurgulandı.

“Harika bir 2020’yi dört gözle bekliyorum. Akıllıca bir tahminle, yüzde 2’den ziyade reel GSYİH büyümesini daha yakın görüyorum. Dow’u ise en az 32.000 puanda görüyorum.” diyen Navarro, 32.000’in yıl sonunda nerede olacakları konusunda muhafazakar bir tahmin olduğunu ekledi.

Trump’ın Kasım 2016’da seçilmesinden sonraki sabah yaptığı açıklamada Navarro, bunun piyasalar için çok iyimser bir şey olduğunu söylemiş ve Trump’ın başkanlığı sırasında Dow’un 25.000
olacağını tahmin etmişti. O zaman Dow Jones 18.000 civarındaydı. S&P 500‘ün son yönetimlerin ilk üç yılındaki performansına bakıldığında da Trump’ın yüzde 50’nin üzerinde kazançlarla öncülük ettiği görüldü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum