Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NATO Toplandı: Akar İlk Görüşmeyi Kanadalı Mevkidaşıyla Yaptı

NATO Savunma Bakanları, savaşın 21. gününde Rusya-Ukrayna gelişmeleri konusunda olağanüstü toplandı. Hulusi Akar, burada Kanadalı mevkidaşıyla görüştü.
NATO Toplandı: Akar İlk Görüşmeyi Kanadalı Mevkidaşıyla Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

NATO Savunma Bakanları, Rusya-Ukrayna gelişmelerini ele almak için Brüksel’de olağanüstü toplandı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da katıldığı toplantıda ikili görüşmeler de yapılıyor.

Bakan Akar’ın NATO Karargahı’nda ilk olarak görüştüğü mevkidaşı ise Kanada Savunma Bakanı Anita Anand oldu. Yapılan resmi açıklamada Akar ile Anand iş birliği ve Türkiye’ye uygulanan kısıtlamalar hakkında görüştü.

İkili ve bölgesel savunma ve güvenlik ile savunma sanayisinde iş birliği konularında görüş alışverişi yapıldı. Aynı zamanda Hulusi Akar tarafından, Türkiye’ye karşı uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasının önemi vurgulandı.

NATO Savunma Bakanları Olağanüstü Toplanıyor

Türkiye’yi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın temsil ettiği olağanüstü toplantı sonrasında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in TSİ 18.00’da basın toplantısı gerçekleştirmesi bekleniyor.

Stoltenberg olağanüstü NATO Savunma Bakanları toplantısına ilişkin açıklamasında Rusya’nın Ukrayna saldırıları hakkında dünyanın bu anlamsız savaşı kınadığını söyledi.

“NATO Savunma Bakanları yarın güvenliğimiz için belirleyici bir anda toplanacak. Başkan Putin’in Ukrayna’yı vahşice işgali her gün ölüme ve yıkıma neden oluyor, dünyayı şok etti ve uluslararası düzeni sarstı.” dedi.

Genel Sekreter Stoltenberg, NATO’nun Ukrayna ile uzun süredir devam eden ortaklığını ve mevcut krizde müttefiklerin Kiev’e güçlü desteğini vurguladı.

Jens Stoltenberg, bugün olağanüstü toplantısı öncesinde ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin III ile bir araya geldi. Austin’in kişisel katılımını, bağlılığını ve liderliğini takdir etti. Şu anda Avrupa’da bulunan yüz bin ABD askerinin varlığı da dahil olmak üzere Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yanıt vermede ABD’nin oynadığı kritik rolü vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu