Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NATO: Rusya’nın Ukrayna’ya Saldırısı Korkunç Bir Hata

Olağanüstü toplanan NATO Zirvesi sonrası yapılan açıklamada, kimsenin Rusya’nın yalanlarına aldanmaması gerektiği söylendi.
NATO: Rusya’nın Ukrayna’ya Saldırısı Korkunç Bir Hata
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısının ele alındığı NATO Liderler Zirvesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantı ile katıldığı toplantı sonrası yapılan açıklamada, Ukrayna’ya yapılan işgalin en güçlü şekilde kınandığı söylendi. Bağımsız, barışçıl ve demokratik bir ülke olan Ukrayna’ya yönelik yapılan bu saldırının, uzun zamandır planlanmış ve sebepsiz bir saldırı olduğu belirtildi.

Avrupa barışının temelden sarsıldığı, tüm devletleri de bu vicdansız saldırıyı kayıtsız şartsız kınamaya çağırıldığı aktarıldı. “Putin’in Ukrayna’ya saldırması kararı korkunç stratejik bir hata” denilen açıklamada, hiç kimsenin Rusya’nın yalanlarına aldanmaması gerektiği bildirildi.

NATO’nun her ulusun kendi güvenlik düzenlemeleri seçme hakkı da dahil olmak üzere, Avrupa güvenliğini destekleyen tüm temel ilkelere bağlılığını sürdürdüğü belirtildi.

Ukrayna’ya siyasi ve pratik her türlü desteğe devam edileceği ve bu ilkeli duruşun asla değişmeyeceği söylendi.

NATO’nun caydırıcılığı ve savunma duruşu için gerekli tüm sonuçların çıkarılacağı aktarılırken, “İttifak’ın doğu kısmına savunma amaçlı kara ve hava kuvvetlerini ve NATO bölgesinde deniz varlıklarını yerleştirdik. Kendimizi bir dizi beklenmedik duruma yanıt vermeye hazırlamak ve İttifak topraklarını güvence altına almak için müdahale güçlerimizden yararlanmak da dahil olmak üzere, NATO’nun savunma planlarını etkinleştirdik. Şimdi İttifak’ın doğu kısmına önemli ilave savunma kuvvetleri konuşlandırıyoruz.” açıklaması yapıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu