Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NATO: Hiçbir Müttefik Terörden Türkiye Kadar Zarar Görmedi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya’nın üyeliğini destekleyici cümleler kurarken, Türkiye’nin terör kaygılarına da değindi.
NATO: Hiçbir Müttefik Terörden Türkiye Kadar Zarar Görmedi
Son Güncelleme: 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) yaptığı konuşmada İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılımları hakkında değerlendirmede bulundu. Bu ülkelerin NATO’ya katılmasının kolektif güvenliği artıracağını, Avrupa Birliği-NATO bağını kuvvetlendireceğini söyledi.

Rusya’nın sınırlarında daha az NATO görmek istediğini ve bu nedenle savaş başlattığını belirten Stoltenberg, “Şimdi sınırlarında daha fazla NATO görüyor. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine başvuruları tarihi önemde. Türkiye’nin gündeme getirdiği endişeleri ele almanın öneminin de farkındayım.” şeklinde konuştu.

Hiçbir NATO müttefikinin terör örgütlerinden Türkiye’den daha fazla zarar görmediğini ve başka hiçbir müttefiğin Türkiye’den daha fazla mülteciye ev sahipliği yapmadığını kaydetti.

Türkiye’nin ABD, Kanada ve İngiltere ile uzun yıllardır Ukrayna’yı desteklediğine dikkat çeken isim, gelecek ay Madrid’de düzenlenecek NATO zirvesinde, müttefikleri daha tehlikeli ve rekabetçi dünyaya adapte etmek için cesur kararlar alınacağını sözlerine ekledi.

Bu arada Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İsveç Başbakanlık Ofisi Devlet Sekreteri Oscar Stenström ve Finlandiya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Jukka Salovaara’nın başkanlığındaki İsveç ve Finlandiya heyetleri yarın Ankara’ya gelecek.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, söz konusu ülkelerin NATO’ya üyeliğine kesin bir dille karşı çıkmıştı. Karşı taraftan ise Türkiye’nin endişelerinin giderileceğine yönelik açıklamalar yapıldı. Çarşamba günü yapılacak ziyaretin de bu amaç doğrultusunda gerçekleşmesi bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu