Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri’nden Temettü Kararı Geldi

Şirketler genel kurullarından çıkan temettü kararlarına ilişkin açıklama yapmaya devam ediyor. Son açıklama Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri’nden geldi.
Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri’nden Temettü Kararı Geldi
HABER GİRİŞ

Önceki yıl zarar yazdıktan sonra 2023’te zayıf bilanço açıklayan Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret A.Ş.’den temettü kararı geldi. Kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşan şirket, yatırımcılarını mutlu edecek haberi vermedi.

2023 faaliyetlerinden 38.574.953,49 TL dönem karı elde etse de önceki dönemden 28.613.954,14 TL zararı bulunduğunu hatırlatan şirket, enflasyon muhasebesine göre ise 146.420.886 TL dönem zararı olduğunu bildirdi.

2022 yılından kalma söz konusu dönem zararı göz önüne alındığında, 2023 yılı finansal tablolarına göre oluşan toplam 91.777.174 TL tutarındaki net dönem karının dağıtılmayacağı bildirildi.

Açıklamada, söz konusu kar için “Gerekli yasal yedek akçeler ayrıldıktan sonra kalan tutarın tamamının olağanüstü yedek akçe olarak ayrılmasına karar verilmiş olup, şirketimiz yönetim kurulunun kar dağıtımı yapılmaması hususunda genel kurula sunduğu teklif ortaklarımızın görüşüne açılacak ve onaylarına sunulmasına katılanların oybirliğiyle karar vermiştir” denildi.

Yatırımcılara temettü verilmeyeceğinin açıklandığı günde EGEPO kodlu hisseler yazım anında yüzde 1’in altında yükselişle 17,7 liradan işlem gördü. Hisseler aylık performansta yüzde 18, haftalıkta ise yüzde 5 eksi yazdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın