Yatırım yapmaya başla!

NASA’dan Tarihi Açıklama Bekleniyor: Yeni Bir Dünya mı Bulundu?

NASA geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu çalışmaların sonrasında dünyada yankı uyandıracak bir açıklamaya hazırlanıyor. İşte detaylar...
NASA’dan Tarihi Açıklama Bekleniyor: Yeni Bir Dünya mı Bulundu?

Bilindiği üzere sonsuz uzay boşluğunun içerisinde çok sayıda keşfedilmemiş gezegen bulunmakta. Bu gezegenlerin sahip olduğu özelliklerle ilgili herhangi bir bilgi mevcut değil. Ancak her geçen gün yapılan araştırmalar sonucunda, bulunan yıldızlarla ve gezegenlerle ilgili yeni bilgilere erişiliyor.

Tam da bu noktada tüm dünyada gündem yaratacak bir gelişme yaşanıyor. Bilim dünyası NASA’nın önümüzdeki günlerde yapacağı açıklamaya kilitlenmiş durumda. Bu tarihi açıklamanın yapılacağı tarih ise 14 Aralık olarak gösteriliyor. Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı’nın, keşif amaçlı gönderdiği Kepler Uzay Teleskobu’nun topladığı veriler sonrasında yeni bulunan bir gezegenin yaşam barındırma ihtimalinden bahsedilmesi bekleniyor.

Uzay’da Yaşam Olma İhtimali Aydınlanabilir

Yıllardır yapılan araştırmalar insanoğluna “Evrende yalnız mıyız?” sorusunu sordurmuştur. Yapılan keşif çalışmaları sonrası yaşanabilecek bir gezegenin bulunup bulunmadığı merak konusu olmakta. NASA’nın yapmış olduğu araştırmalarda yapay zekanın büyük rol oynadığı belirtiliyor.

Kepler Uzay Teleskobu’nun elde ettiği verilerin yapay zeka ile analiz ettiği bu araştırma sonrasında ortaya çıkacak verilerin tüm dünyanın merakını üzerine topladığını söyleyebiliriz. NASA’nın internet sitesi üzerinden 14 Aralık TSİ 21:00’da bu tarihi açıklamayı izleyebilirsiniz.

NASA’nın Paylaşacağı Bilgiler Merak Konusu

Tüm dünyanın dikkatini topladığı Perşembe günü yapılacak açıklamanın içeriği fazlasıyla merak edilmekte. Uzayda yalnız olup olup olmadığımız ve canlı yaşamına uygun bir gezegenin varlığıyla ilgili soru işaretlerinin bu açıklamada netliğe kavuşması bekleniyor.

Sosyal medyada sorulan sorular arasında en çok bu konunun dile getirildiğini söyleyebiliriz. Kepler Uzay Teleskobu 2009 yılından itibaren Güneş sisteminde yer almayan binlerce gezegene ulaşılmasını sağladı. Teleskop yaptığı keşif çalışmaları sonrasında evrende bilinenden çok daha yaygın gezegen bulunduğunu açığa çıkarmıştı. Yapılan çalışmalar sonrasında NASA’nın 14 Aralık’ta yapacağı açıklamada hangi bilgilere yer verilecek merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum