Yatırım yapmaya başla!

NASA Jüpiter’e Ait En Son Çekilmiş Fotoğrafları Paylaştı

NASA resmi sitesinde yaptığı paylaşım ile Jüpiter gezegenine ait en son çekilmiş fotoğraflara yer verdi. İşte detaylar…
NASA Jüpiter’e Ait En Son Çekilmiş Fotoğrafları Paylaştı

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) 2011 yılında Juno isimli keşif aracını fırlatmıştı. 2016 yılından beri Jüpiter’in yörüngesinde bulunan keşif aracı sayesinde gezegen hakkında bilinmeyen çok fazla veriye ulaşılıyor. Jüpiter’i derinlemesine izleyen Juno, gezegenin çekim gücü ve atmosferine dair pek çok bilgiyi NASA’ya gönderiyor.

Güneş sisteminin en büyük gezegeni konumundaki Jüpiter ile ilgili merak edilen çok sayıda bilgiye, Juno’dan alınan fotoğraflar sayesinde ulaşılabiliyor. 5 yıl önce uzaya fırlatılan Juno’nun maliyeti 1 milyar doları bulmuştu.

Uzmanlar Juno’dan gelen en son fotoğraflar sayesinde Jüpitere ilk kez bu kadar yakından bakma imkanı buluyorlar.

Paylaşılan fotoğrafların üzerinde hiçbir oynama yapılmadığını belirtelim.

Gezegen büyük oranda helyum ve hidrojen gazları ile kaplanmış durumda. Yayımlanan son fotoğraflar uzay meraklılarının ilgisini fazlasıyla çekmeyi başarıyor.

Gezegenin sahip olduğu çekimin de etkisiyle Juno, Jupiter’e yakın geçişisi sırasında 210 bin km/s hıza kadar çıkabiliyor.

Juno’nu araştırma görevinin ne zaman biteceği ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Böyle bir karar alındığı takdirde Juno gezegenin atmosferine dalış yaparak yanacak görevini tamamlamış olacak.

NASA’nın Jupiter için görevlendirdiği keşif aracı Juno çekmiş olduğu çok sayıda fotoğraf ile büyük işler yaptığını söyleyebiliriz. NASA tarafından paylaşılan fotoğrafların tamamına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum