NASA’nın Hubble Uzay Teleskobu Evrenin Gerilim Temalı Seslerini Kaydetti

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) tarafından evrendeki verilerden elde edilerek oluşturulmuş müziğini yayınlandı. Hubble Uzay Teleskobu tarafından geçtiğimiz yılın Ağustos ayında çekilen bir fotoğraf nota sayfası olarak ele alındı ve ortaya tüyler ürperten bir ses kaydı çıktı. Uzay hakkında merak edilenlere her geçen gün bir yenisi eklenirken, ortaya çıkan müzik pek çok bilinmeyenin aydınlanmasını sağlayabilir.

Evrenin müziği hazırlanırken çekilen fotoğrafta zaman soldan sağa doğru altı ve 30 – 1000 hertz arasındaki sesler yukarıdan aşağı doğru sıralandı. Ortaya çıkan ses kaydıyla ilgili az görünen yıldızlar ve kompakt galaksiler kısa ve net seslerin oluşumunda rol oynarken, dev galaksiler ise yüksek ve uzun seslerin oluşmasına neden oldu. NASA’nın sosyal medya hesabından yayınladığı ses kaydı sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Pek çok kullanıcı yayınlanan ses kaydını korkutucu olarak nitelerken, bazı kullanıcılar ise gerilim filmlerini andırdığını ifade etti. Twitter’da bazı kullanıcılar ‘sadece bana mı ürkütücü geliyor?’ diye sorarken, başka kullanıcılar ise su altındayken duyulan seslere benzediğini ifade etti. Paylaşılan ses kaydı her ne kadar korkutucu olsa da bilinmeyen pek çok bilginin ortaya çıkmasında rol oynayabilir.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur