Yatırım yapmaya başla!

NASA’nın Hubble Uzay Teleskobu Evrenin Gerilim Temalı Seslerini KaydettiABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) tarafından evrendeki verilerden elde edilerek oluşturulmuş müziğini yayınlandı. Hubble Uzay Teleskobu tarafından geçtiğimiz yılın Ağustos ayında çekilen bir fotoğraf nota sayfası olarak ele alındı ve ortaya tüyler ürperten bir ses kaydı çıktı. Uzay hakkında merak edilenlere her geçen gün bir yenisi eklenirken, ortaya çıkan müzik pek çok bilinmeyenin aydınlanmasını sağlayabilir.

Evrenin müziği hazırlanırken çekilen fotoğrafta zaman soldan sağa doğru altı ve 30 – 1000 hertz arasındaki sesler yukarıdan aşağı doğru sıralandı. Ortaya çıkan ses kaydıyla ilgili az görünen yıldızlar ve kompakt galaksiler kısa ve net seslerin oluşumunda rol oynarken, dev galaksiler ise yüksek ve uzun seslerin oluşmasına neden oldu. NASA’nın sosyal medya hesabından yayınladığı ses kaydı sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Pek çok kullanıcı yayınlanan ses kaydını korkutucu olarak nitelerken, bazı kullanıcılar ise gerilim filmlerini andırdığını ifade etti. Twitter’da bazı kullanıcılar ‘sadece bana mı ürkütücü geliyor?’ diye sorarken, başka kullanıcılar ise su altındayken duyulan seslere benzediğini ifade etti. Paylaşılan ses kaydı her ne kadar korkutucu olsa da bilinmeyen pek çok bilginin ortaya çıkmasında rol oynayabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum