Yatırım yapmaya başla!

NASA Güneş Rüzgarlarını Kaydettiği Etkileyici Bir Video YayınladıUlusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) bugüne kadar yaptığı görevler ve araştırmalar ile insanlık tarihine ışık tutmuş işlere imza atıyor. Büyük yatırımlar ile geliştirilen pek çok uzay aracı çeşitli yörüngelere gönderiliyor ve büyük sır perdelerinin aralanması sağlanıyor. Bu çerçevede Güneş’i izleme altına alan NASA, Parker Solar Probe aracını geçtiğimiz yılın Ağustos ayında uzaya göndermişti. Araç gönderildiği günden bu yana NASA’ya çok önemli bilgiler aktarmaya devam ediyor.

Son olarak gönderilen videoda güneş rüzgarlarına dair etkileyici görüntülere yer verildi. NASA bu etkileyici olayı YouTube hesabından yayınladı. Yapılan açıklamada güneş rüzgarlarının 6 – 10 Kasım tarihlerinde kaydedildiği belirtildi. Görüntüleri kaydeden Parker Solar Probe üzerinde WISPR adı verilen bir kamera ve iki teleskoba sahip. Güneş ile ilgili büyük sırları aydınlatması beklenen araç geçtiğimiz yıldan bu yana dev alev topunun etrafında 2 tam tur attı.

Bununla beraber 15 Kasım 2018 ve 5 Nisan 2019 tarihlerinde Güneş’e en yakın geçişlerini gerçekleştiren Parker Solar Probe’un NASA’ya 22 GB veri yolladığı belirtiliyor. NASA açıklamasında gerçekleştirilen görevlerin Güneş’in yapısına dair pek çok bilinmeyen verileri ortaya çıkaracağını yer veriyor. Galaksimizin ısı ve ışık kaynağına dair en önemli beklenti ise dış atmosferin yüzeye göre sıcaklığının neden fazla olduğu ve yaşanan rüzgarların neden bu denli hızlı olduğunun aydınlatılması olmakta.

Güneş üzerinde derin araştırmalar yapmakla görevlendirilen Parker Solar Probe’un görevinin 2025 yılına kadar devam edecek. Gerçekleştirilecek olan görevlerin tamamı NASA tarafından ‘Güneşe dokunmak’ olarak adlandırılıyor. Uzay aracının bir sonraki yakın geçişinde Güneş ile mesafenin 6 milyon kilometreye kadar düşürülmesi hedefleniyor. NASA tarafından paylaşılan Güneş rüzgarlarının görüntüsünü videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum