Yatırım yapmaya başla!

Gezegen Koruma Memuru Olmak İster misiniz?

NASA’nın yeni iş ilanı tüm dünyada ilgi uyandırdı. Çünkü 184.000 dolar maaşlı iş; hem görev tanımı hem de ücretiyle oldukça dikkat çekici;
Gezegen Koruma Memuru Olmak İster misiniz?

Halihazırda içinde bulunduğumuz teknoloji çağında, neredeyse her gün yeni bir buluşla karşılaşıyor, yeni şeyler öğreniyoruz. Günlük alışkanlıklarımızdan yediğimiz yemeklere, kullandığımız arabalardan oturduğumuz evlere varana kadar her şey değişiyor. Tabii, bunların arasında yaptığımız işler de var!

Eskiden insanların favorisi olan pek çok meslek hızla tarihin tozlu sayfaları arasına gömülüyor. Düşünsenize; avukatlık bile tarih olabilir. Zira dünyanın ilk robot avukatı 50 eyalette hizmet vermeye başladı bile! Neyse ki yok olan meslekler yerlerine yenilerini bırakıyorlar. Tıpkı yeni bir para kazanma yolu olan emoji çevirmenliği gibi! Ya da hemen şimdi detaylarından bahsedeceğimiz gezegen koruma memurluğu gibi!

NASA’nın iş ilanındaki görev tanımına baktığımızda; “gezegen koruma, organik bileşenler ve biyolojik kirliliğin insanlı ve insansız uzay araştırmalarını engellememesini sağlamak” açıklamasını görüyoruz.

Bu işi yapacak olan kişi; NASA’nın gezegen koruma çalışmalarına liderlik edecek, koruma politikalarının sürdürülebilirliğini sağlayacak ve uzay görevlerinde koruma politikalarının uygulandığından emin olacak.

İşin en ilgi çekici yanı ise verilecek maaş! Çünkü NASA, gezegen koruma memuruna yıllık 184.000 dolar maaş verecek. Ve bu ücret, diğer çalışanların maaşının 6 katına tekabül ediyor.

Gezegen koruma memuruna yıllık 184.000 dolar maaş verecek

Tabii, gezegen koruma memurluğu işini alacak kişinin sahip olması gereken bazı nitelikler var. Mesela; adayların ileri seviyede mühendislik, fizik ve matematik bilgisi olması gerekiyor. Ayrıca işe yalnızca ABD vatandaşları başvurabiliyor. Ama üzülmeyin, çünkü zaman hızla değişiyor. Sonuçta; seks robotlarının 10 yıl içinde devrim yaratacağı gibi teorilerle dolu bir çağda yaşıyoruz.

Ayrıca başvuru yapanlarda, ülke içerisinde en az bir yıl üst düzey bir pozisyonda çalışmış olma şartı aranıyor. Sonuçta; işi alan kişi dünyayı koruyacak!

NASA adaylarda aranan nitelikler

Daha doğrusu; hem dünyaya uzaydan mikrop gelmemesi için hem de uzaya dünyadan mikrop gitmemesi için gereken prosedürleri yerine getirecek. Son olarak; yeni gezegen koruma memuru için kolları sıvayan NASA’nın iş başvurularını 14 Ağustos’a kadar kabul edeceğini de ekleyelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum