Yatırım yapmaya başla!

NASA’nın Mevcut ve Geçmişteki Çalışanlarına Dair Bilgilerin Sızdırıldığı Ortaya Çıktı

Son yıllarda yaşanan veri sızıntısı yaşayan şirketler arasında NASA da katıldı. İşte detaylar…
NASA’nın Mevcut ve Geçmişteki Çalışanlarına Dair Bilgilerin Sızdırıldığı Ortaya Çıktı

Yeni yıla girmek üzereyken, geçtiğimiz yıl boyunca teknoloji dünyasının en çok konuştuğu konulardan birisi veri sızıntıları oldu. Başta Facebook olmak üzere pek çok platformda, çeşitli şekillerde kullanıcıların verilerinin sızdırıldığına tanık oluyoruz. Öyle ki bu şirketler arasına Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) katıldı.

Pek çok sosyal medya, e-ticaret sitesi olmak üzere sıkça yaşanan veri sızıntısı NASA’da da kendisini gösterdi. Ele geçirilen veriler ışığında, NASA’da yer alan bazı çalışanlara ait bilgiler, bir yabancının erişimi ile sızdırıldığı ortaya çıktı. Bu veriler arasında çalışanlara ait kişisel bilgiler yer alıyor.

Çalışanların Kişisel Bilgileri Sızdı

Çalışanların Kişisel Bilgileri Sızdı

NASA’da ortaya çıkan veri sızıntısı Spaceraft tarafından ortaya çıktı. Ele geçirilen notlara göre uzay ajansında geçmişte çalışmış ve mevcut çalışanların verileri 23 Ekim tarihinde üçüncü kaynakların eline geçmiş. Sızdırılan bilgiler arasında çalışan personellere ait sosyal güvenlik numaraları yer alıyor.

NASA’nın baş insan kaynakları görevlisi Bob Gibbs yaptığı açıklamada, yaşanan olaydan haberdar olduklarını ancak söz konusu bilgileri kimin sızdırdığını bilmediklerini belirtti. NASA yetkilileri yaşanan olay sonrası herhangi bir uzay göreviyle ilgili bir bilgi sızmadığını ve bu görevlerle ilgili herhangi bir tehlikenin söz konusu olmadığını ifade ediyor.

Ele geçirilen notta ajans yetkililerinin, açığın boyutunu belirledikleri zaman, tüm geçmiş ve mevcut çalışanlar ile iletişim kuracakları belirtiliyor. Yaşanan olay sonrası NASA’daki sunucunun güvenliğinin sağlandığı ve yeni güvenlik çözümleri için işbirliği yapıldığı açıklandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum