Yatırım yapmaya başla!

NASA Astronotları Crew Dragon’un İç Yapısını Çektikleri Video ile Gösterdi

SpaceX’in geçtiğimiz gün ISS’e gönderdiği Crew Dragon kapsülü, astronotlar tarafından çekilen video ile gösterildi.
NASA Astronotları Crew Dragon’un İç Yapısını Çektikleri Video ile Gösterdi

Dünyanın önde gelen uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, son dönemde ses getiren pek çok proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin Mars, Ay ve Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) insanlı görevler üzerine önemli planları bulunmakta. Bu planlardan birisi geçtiğimiz gün başarı ile gerçekleşti. Günlerdir beklenen görev Türkiye saati ile 22:20’de başarı hayata geçti. NASA astronotları Crew Dragon kapsülü ile ISS’e gönderildi.

Kapsülün ISS’e bağlanmasından sonra astronotların Crew Dragon’un içerisini gösterdiği bir video NASA tarafından paylaşıldı. Bob Behnken ve Doug Hurley, NASA’nın YouTube hesabı üzerinden kapsülün merak edilen yönlerini aktardılar. Bilindiği üzere uçuşun 27 Mayıs tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle bu plan 31 Mayıs’a ertelenmek durumunda kalmıştı.

Videoda kapsülün içerisinin nasıl bir yapıya sahip olduğu ve astronotların içeride nasıl yaşadığı görülüyor. SpaceX’in insanları taşımak için tasarladığı kapsülünün dar olmasına rağmen şık bir tasarıma sahip olduğu belirtiliyor. Astronotlar Crew Dragon’un 7 kişiye kadar personel taşıyabildiğini ifade etti.

Otomatik ve manuel kullanım seçenekleri bulunan kapsül ilk olarak 204 yılında SpaceX tarafından gösterilmişti. Daha önce de insansız olarak pek çok görevde bulunan kapsülün ilerleyen günlerde de yeni görevlerde aktif olarak kullanılması planlanıyor. NASA astronotlarının Crew Dragon’un içerisini gösterdikleri kısa yayını videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum