Yatırım yapmaya başla!

Peter Thiel’in Desteklediği N26, 3.5 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Almanya’nın online bankası N26, ek 170 milyon dolarlık fon sağlayarak 3.5 milyar dolar değerlemeye ulaştığını açıkladı.
Peter Thiel’in Desteklediği N26, 3.5 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Alman finansal teknoloji girişimi N26, Perşembe günkü duyurusunda 170 milyon dolarlık ek fonla altı yaşındaki girişimin 3.5 milyar dolar değerlemeye ulaştığını belirtti.

Avrupa’da çığır açan firma, geleneksel şubelere sahip olmamasına rağmen kıtadaki 24 ülke çapında 3.5 milyondan fazla müşteriyi çekmeyi başardı. En son yapılan sermaye enjeksiyonunun Ocak ayında firmayı 2.7 milyar dolara ulaştıran 300 milyon dolarlık fona eklendiği aktarıldı.

N26, mevcut yatırımcılar arasındaki Peter Thiel’in kurucusu olduğu Valar Ventures, Çinli teknoloji devi Tencent ve Singapur’un egemen servet fonu GIC’in son turu desteklediğini söyledi.

N26 170 Milyon Dolar Fon Topladı N26 CEO’su Valentin Stalf verdiği bir demeçte; “Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların, perakende bankacılıkta hayal kırıklığını yaşayan müşterileri gördüğünü düşünüyorum, aynı zamanda büyük bir pazar olduğunu görüyorlar” dedi. Firmanın göz yaşartan değerlemesinin kendi türünde bir şirket için yeterli ve aslında düşük olduğunu da ekleyen CEO, N26’nın gelecekte daha fazla değer kazanma şansı olduğunu düşündüğünü bildirdi.

Karşılaştırma yaparak da İngiliz rakip firma Monzo’nun kısa süre önce yatırımcılardan aldığı son fonlamayla 2.5 milyar dolar değere ulaştığını aktardı.

Monzo 2.5 Milyar Dolar N26 3.5 Milyar Dolar Şu anda dünya çapında 1.300 çalışanı bulunan şirketin yeni finansmanının, işe alımı artırmaya ve küresel genişleme stratejisini geliştirmesine yardım edeceğini de dile getirdi.

Kısa süre önce ABD’de piyasa sürülen Alman fintech firmasının şu anda Brezilya’ya hazırlandığı ve gelecek yıl buraya da genişleyeceği, verilen bilgiler arasında yer aldı. CEO Stalf, Brezilya’yı en çekici ve en kafa karıştırıcı perakende bankacılık pazarlarından biri olarak nitelendirdi.

Valar Ventures partneri Andrew McCormack da çoğu yeni bankanın henüz karlı olmadığını ama N26’nın her müşteride çok güçlü bir şekilde katkı payına sahip olduğunu ve yatırımcıların da bu nedenle finansal teknoloji girişimine para aktarmaya istekli hale geldiklerini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum