Yatırım yapmaya başla!

Ünlü Beslenme Uygulaması MyFitnessPal’dan 150 Milyon Kullanıcının Bilgileri Sızdırıldı!

Under Armour, gıda ve beslenme uygulaması MyFitnessPal’ın 150 milyon kullanıcısının verilerinin hacker saldırısına uğradığını açıkladı. İşte ayrıntılar;
Ünlü Beslenme Uygulaması MyFitnessPal’dan 150 Milyon Kullanıcının Bilgileri Sızdırıldı!

ABD’li spor giyim markası Under Armour da hacker saldırısına uğrayan şirketler arasına katıldı. Ortalığın Facebook veri skandalıyla çalkalandığı şu günlerde gelen bu bilgi, uygulamaların ve teknoloji firmalarının ne kadar güvenilir olduğu sorularını bir kez daha akıllara getirdi.

Ünlü spor ve spor malzemeleri üreticisi Under Armour’un açıklamasına göre veri sızıntısından MyFitnessPal’ın 150 milyon kullanıcısı etkilendi. Neyse ki uygulamanın ödeme sistemi hackerların saldırısından korunmuştu.

Under Armour’un gıda ve beslenme için kullanıcılarına sunduğu MyFitnessPal’ın ABD’deki yeni bir veri sızıntısından etkilendiği duyuruldu.

Under Armour MyFitnessPal’ın 150 Milyon Kullanıcısını Etkilenmiş! Şirketten yapılan açıklamada; saldırının Şubat ayının sonunda gerçekleştiği ancak yetkililerin bu durumu geçtiğimiz Pazar günü fark ettiği bilgisine yer verildi. Durumun fark edilmesinin üzerinden 4 gün geçtikten sonra kullanıcıların da bilgilendirildiği saldırıda, uygulamanın 150 milyon kullanıcısının bilgilerinin sızdırıldığı söylendi.

Diğer taraftan; bu bilgilerin MyFitnessPal kullanıcılarının kullanıcı adlarını, şifrelerini ve e-posta adreslerini kapsadığı belirtildi.

150 Milyon MyFitnessPal Kullanıcısının Bilgileri ÇalındıZaten söz konusu uygulamada kulalnıcıdan; sosyal güvenlik numaraları ve ehliyet numaraları gibi resmi tanımlayıcılar istenmiyordu. Ayrıca MyFitnessPal’ın kullanıcılardan ayrı olarak topladığı kredi kartı numaraları gibi ödeme bilgileri, sızıntıdan etkilenmemişti. İlaveten; Under Armour’dan kullanıcılara yapılan uyarıda; MyFitnessPal şifrelerini değiştirmeleri söylendi.

Uygulama ile aynı şifrenin kullanıldığı platformlardaki şifrelerin de değiştirilmesinin, kullanıcıların yararına olacağı belirtildi.

Under Armour Veri Sızıntısıyla İlgili Kullanıcılarını Uyardı Ayrıca kullanıcıların önlem amaçlı hesaplarını kontrol etmeleri, kişisel verilerinin istendiği sayfalara karşı tedbirli olmaları gerektiği ve şüpheli bağlantılara tıklamamaları söylendi. Yapılan açıklamanın ardından New YORK Borsası’nda işlem göre Under Armour hisselerinde düşüş yaşandı.

Keza 16.35 dolardan kapanış yapan hisseler, ilerleyen saatlerde yapılan sınırlı işlemlerde 15.85 dolara gerileyerek % 3 düşüş kaydetti. Neticede; Under Armour’ın uğradığı saldırının neden kaynaklandığına dair bir bilgi verilmezken soruşturmanın devam ettiği duyuruldu.

Açığın şirket bünyesindeki diğer fitness uygulamaları Map My Run, Map My Fitness ve Record’u etkilemediği söylendi. Fakat 327 milyon nüfuslu ABD’de 150 milyon kişiyi etkileyen sızıntı, teknoloji şirketlerinin sonunun yaklaştığı yönündeki iddiaları bir kez daha doğruladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum