Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Myanmar Hükümeti, Tether’i Resmi Para Birimi Olarak Tanıdı

Maliye bakanı, Tether kullanmanın ticaret hızını ve ödeme verimliliğini artıracağını düşünüyor.
Myanmar Hükümeti, Tether’i Resmi Para Birimi Olarak Tanıdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Myanmar’ın hükümeti, yerel kullanım için resmi bir para birimi olarak ABD doları tabanlı stablecoin Tether’i tanıdığını açıkladı. Ulusal Birlik Hükümeti, Myanmar’daki mevcut askeri rejimi devirmeyi amaçlayan bağış toplama kampanyası için Tether’i kabul edecek.

Hükümet ayrıca, dünya çapındaki Myanmar diasporasına sunulan “Bahar Devrimi Özel Hazine Tahvilleri”nin satışıyla 9,5 milyon dolar topladı. Grup, NUG tarafından ihraç edilen tahvillerin satışı yoluyla 1 milyar dolar toplamayı hedefliyor.

Tether’i resmi bir para birimi yapma kararı, geçen yıl Mayıs ayında Myanmar Merkez Bankası tarafından uygulanan kripto yasağının aksine gerçekleşiyor.

Tether’in yerel kullanım için resmi bir para birimi olarak dahil edilmesi, gizlilik endişeleri taşıyor. NUG maliye bakanı, Tether’in kuruluşunun arkasındaki birincil nedenin mevcut ticareti, hizmetleri ve ödeme sistemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için yerel kullanım olduğunu söyledi.

ABD dolarına sabitlenmiş olan Tether, 76 milyar doları aşkın piyasa değeri ile kripto paralar arasında 4. sırada yer alıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın