Yatırım yapmaya başla!

MWI:”Micro Wave Ignition ile İçten Yanmalı Motorlar Bitirilmeyecek”

Hissedarlarından birisi eski Porsche CEO'su olan Alman MWI, elektrikli araç üreticilerini kızdıracak bir şey icat etmiş!
MWI:”Micro Wave Ignition ile İçten Yanmalı Motorlar Bitirilmeyecek”

Birileri içten yanmalı motorlara son vermek isterken kimisi de onu yaşatmak için elinden geleni yapıyor. Dediklerimiz benzin ile birlikte dizel motorlar içinde geçerli. VW bu konuda sistem geliştirmiş, dizelle elektrikli motoru bir araya getirmişti. Hava kirliliğine açılan savaşla birlikte fosil yakıtlı araçların fişi çekilmişti.

VW’nin “içten yanmalı motorları bitiriyoruz” demesinin aksine eski Porsche CEO’sunda içerisinde olduğu MWI, henüz bunun bitmeyeceğini söylüyor. Geliştirdiği farklı bir teknoloji türüyle tüketim ve emisyon değerlerinde şaşırtıcı değerler verdiğini iddia ediyor.

MWI, Mikro Dalga Ateşleme adında bir sistemi içten yanmalı motorlara entegre edecek.

Şirket hissedarlarının içerisinde eski Porsche CEO’su Wendelin Wiedeking‘in bulunduğu ekip, araçların blok içerisinde yanacak yakıtın, daha düşük bir oranda nasıl yakacaklarını bulmuşlar.

Alman şirket, benzin ve motorin tüketiminin %30 oranında düşürebileceklerini söylüyorlar. Günümüz şartlarında belirtilen tasarruf miktarı ciddiye alınması gereken bir sayıdır.

Bağlı olarak emisyon değerlerinde %80 düşüş yaşanacağını aktardılar. İçten yanmalı motorların yakıtı ateşlemede bujileri veya kızdırma bujileri yerine “mikro dalgalar” kullanacak. Bilindik bir teknolojinin uygulanışının benzinli ve motorinle çalışan otomobillerde işe yaradığını bildirdiler.

MWI, finansal durumlarını iyileştirirken, buldukları sistem için uluslararası yatırımcı arıyorlar. Automotive News Europe‘de MWI’ın Güney Kore ve Çin’den gelen otomobil üreticileriyle görüştüğünü söylüyor.

Fikir, buradan bakıldığında ümit verici geliyor. Daha da iyisi bu sistemin uygulanış biçimi olacak. MWI mühendisleri, mevcut motor mimarisine Micro Wave Ignition’u entegre edebiliyorlar. Böylelikle yeniden bir tasarım, tadilat gibi yorucu işlemler olmayacak.

Geçenlerde sizlere Aston Martin’in klasik araba sahiplerinin ileride araçlarını kullanamayacakları ihtimallerine karşı onlara elektrik motoru geliştirdiklerini duyurmuştuk. Mantıklı düşündüğümüzde MWI’ın bu sistemi çıkarması, bunların hiç birine gerek kalmadığını gösteriyor. Yani klasik arabacılar mikro dalga ile istedikleri gibi gezebilirler. Sistem hakkında sizin görüşleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum