Yatırım yapmaya başla!

Müzik Tutkunlarına Özel Montblanc Dolma Kalem

Müzik ile uğraşan ya da şarkılarla yaşadığını hissedenler, Montblanc firmasının cazın usta ismi Miles Davis'e özel kalem modeliyle büyülenecekler. Gelmiş geçmiş en iyi caz trompetçisi olan Miles Davis, Montblanc'ın efsaneleri onurlandırdığı koleksiyonunda yaşamaya devam edecek. İşte trompet motifleriyle süslenmiş yeni Montblanc kalemi;
Müzik Tutkunlarına Özel Montblanc Dolma Kalem

Günümüzden yaklaşık 400 yıl önce, başlangıçta Afrika topraklarında “ağıt” olarak söylenen bir müzik türü dünyaya geldi. Afrika’da cenaze ve yas törenlerinde acıyı temsil eden “çivit renginden” adını alan Blues, bir dolu müzik türünün de oluşmasına neden oldu. Bu türlerden bir tanesi de 1917 yılında Dixieland Jazz Band ile dünyanın tanıdığı Caz türüydü.

Duke Ellington, Art Blakey, Louis Armstrong, Charles Mingus, Dizzy Gillespie, Billie Holiday, Kurt Elling, Keith Jarrett ve Miles Davis gibi saymakla bitmeyen bu efsaneler Caz sayesinde, müzik dünyasına kazandırıldılar. Her biri kendisine has bir yeteneğe sahip olan bu efsanelerden bazıları bateride, bazıları benzersiz sesleriyle, bazıları gitarları, bazıları ise trompetleriyle harikalar yaratıyordu.

1926 doğumlu Miles Dewey Davis ya da bilindik adıyla Milse Davis de ilk olarak piyano ile Caz dünyasına katılmış olsa da daha sonraları dünyanın en iyi Caz trompetçilerinden biri olarak anılacaktı. Kısa sürede başarısıyla tanınır hale gelen Davis, Charlie Parker ve Dizzie Gillespie ile başladığı bu yolda, john Lewis, Max Roach, J.J Johnson ve Lee Konitz gibi efsane isimlerle de çalıştı. 1970’lerde çıkarmış olduğu “Bitches Brew” albümü 400 binin üzerinde sattı.

O güne kadar ki en çok satan caz albümünü oluşturmayı başaran Miles Davis, Caz efsaneleri arasına adını tamamıyla yazdırmış oldu. Şimdi ise dünyanın en köklü lüks aksesuar üreticilerinden Montblanc, bu caz efsanesinin anısına, trompet görünümüne sahip, enfes bir kalem üretmeyi başarıyor. Markanın Miles Davis Limited Edition adıyla meydana getirmiş olduğu bu benzersiz kalem koleksiyonunu incelemeden önce, Astronominin Prensi’ne adanmış pahalı Montblanc kalem koleksiyonuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

İşte Montblanc’ın müzik tutkunlarına özel kalem koleksiyonu;

Montblanc’tan Miles Davis’e 90 Yaş Hediyesi

Montblanc'tan Miles Davis'e 90 Yaş HediyesiTüm zamanların en etkili Caz müzisyenlerinden biri olan Miles Davis, sadece trampet ile sergilemiş olduğu benzersiz performanslarla değil, aynı zamanda yaratmış olduğu bestelerle de müzik tarihine adını yazdırmayı başarmıştır. Montblan firması da Gandi’den Andy Warhol’e, John Lennon’dan Albert Einstein’a, John F. Kennedy’den Leonardo DaVinci’ye kadar tarihe damgasını vurmuş isimler için üretmiş olduğu Great Characters Limited Edition serisine Miles Davis ismini de ekliyor. 1991 yılında hayatını kaybeden Miles Davis, eğer yaşasaydı 90 yıllık bir çınar olacaktı. Ancak ünlü Montblanc markası, bu efsanenin doğum günü unutmuyor ve Davis ile özdeşleşen bir çalgı aleti olan, trompetten esinlenerek eşsiz bir kalem modeline imzasını atıyor.

MONTBLANC’IN 2017 YILINA ÖZEL TIMEWALKER SAAT KOLEKSİYONU İÇİN TIKLAYIN.

Pahalı Materyallerle Oluşturulmuş Bir Yazı Enstrümanı

Pahalı Materyallerle Oluşturulmuş Bir Yazı EnstrümanıMontblanc markasının, Miles Davis için meydana getirmiş olduğu bu koleksiyon üç farklı parçadan oluşuyor. Miles Davis Limited Edition 90 adı verilen, koleksiyonun ilk parçası, bu büyük müzisyeni onurlandırmak adına minyatür bir trampeti temsil ediyor. Tokasında bulunan valfların yanı sıra Heim ağızlıklarını andıran bir koninin de bulunduğu bu kalem, kesinlikle Davis’in çok hoşuna giderdi. Ayrıca saydam mavi reçine altığı, beyaz altından gövdesi ve roze altından trompet işlemesiyle de tam bir sanat eseri haline geliyor.

Diğer model ise Miles Davis Limited Edition 1926 adıyla karşımıza geliyor. Platinyum bir gövde üzerine kazınmış müzik enstrümanı ve zarifçe işlenmiş Montblanc amblemiyle oldukça şık bir kalem modeli olan, Miles Davis Limited Edition 1926, efsanenin doğum yılı anısına meydana getirilmiştir. Sadece 1926 adet üretilen bu göz alıcı kalem de oldukça sınırlı sayıda satışa sunuluyor. Üçüncü ve son model ise Special Edition adıyla karşımıza geliyor. Siyah renkli platin üzerinde Davis’in müzikteki evrimini ve yeniliğini yansıtan motifleri barındırıyor.

MONTBLAN FİRMASINA AİT EN PAHALI SAATLER İÇİN TIKLAYIN.

Montblanc Miles Davis Limited Edition Kalemlerinin Fiyatı

Montblanc Miles Davis Limited Edition Kalemlerinin FiyatıHer biri bulundukları alanlarda dünya değişimine katkıda bulunan birçok efsaneye özel kalemler üreten Montblanc, şimdi ise Miles Davis ile Great Characters Limited Edition koleksiyonunu zenginleştiriyor. Dolma kalem olan Special Edition 905 dolara, Miles Davis Limited Edition roller kalemi 780 dolara ve Miles Davis Limited Edition 1926 tükenmez kalemi ise 710 dolara satışa sunuluyor.

EFSANELERİN HAYAT VERDİĞİ MONTBLANC M PEN KALEMİ İÇİN TIKLAYIN.

Meydana getirmiş olduğu lüks saat ve kalem modelleriyle bulundukları alanlara imzalarını bırakan isimleri onurlandırmaya devam eden Montblanc, bu kez rotayı caza çeviriyor. Peki, birlikte incelemiş olduğumuz Montblanc Miles Davis kalemleri hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum