Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Mutlu Robotik Bir Saat Olan “Sherman” ile Tanışın!

Mutlu Robotik Bir Saat Olan “Sherman” ile Tanışın!

Sıradan kol, masa ve duvar saatleri zamanın gerisinde kalmışken çağın ötesinde saatler üreten L’Eppe şirketi, 2005 yılında Maximillan Büsser’in kurmuş olduğu MB&F şirketi ile birleşerek, modası geçen bu eşyaları olağanüstü bir boyuta taşımıştır.

Daha önce örümcek figüründen esinlenen ilginç masa saati arachnophobia ürününü piyasaya sürüp, bu saatlerin yeniden tercih edilmesini sağlayan MB&F şirketi, şimdi de çok daha ilginç bir tasarım olan Sherman robotik saati ile karşımıza geliyor. Bu küçük robot Sherman, yürüyemiyor, konuşamıyor, araba kullanamıyor, Mars’a çıkamıyor, Sarah Connor’ı öldürmeye çalışıp, Luke Skywalker’a yardımcı olamıyor.

Aslında Sherman sadece iki şey yapıyor ve bu işlevleri oldukça iyi gerçekleştirebiliyor. Zamanı söyleyip, dünyanın en kullanışlı ve duygusal anlamda en değerli saat olması, Sherman’ın sahip olduğu süper güçlerdir. Dilerseniz, “dünyanın en mutlu robotik saati” Sherman’da bulunan süper güçlere ve bu sevimli robot hakkında merak edilenlere birlikte bir göz atalım.

MB&F ve L’Epee Tasarımı Sherman Nasıl Tasarlanmış?

MB&F L'Epee Sherman Robotik Saati Nasıl Tasarlanmış?İsviçreli lüks saatler üreten tasarım evi MB&F, mekanik zaman gösteren araçları hayal edemeyeceğimiz bir şekilde günümüz dünyasına tanıtmıştır. Sherman ile birlikte MB&F, tarihi saat markası L’Epee 1839 ortaklığını sürdürmeye devam etmiştir. Bu ortaklığın sonucunda ortaya çıkan başyapıt, halihazırda mükemmel olan mühendisliğin cazibesinin daha da katlanmasını sağlamaktadır.

Sherman son yılların en iyi robotlarından ve saatlerinden bir tanesidir. Dünyanın en gözde saat markalarının birbirinden lüks modelleri gibi gösteriş yerine işlevselliği temsil etmektedir. Sherman, 143 mm uzunluğunda olup, 109 mm genişliğine ve 80 mm derinliğe sahip, sevimli ve oldukça küçük bir robotik saattir.

Paladyum, nikel ve altından üretilmiş bu robot, 735 adet pırlanta ile bezenmiş lüks bir eşyadır ve bu özelliklerinden dolayı 900 gram ağırlığındadır. Diğer bir estetik ve eğlenceli özelliği ise metal tüp şeklindeki kolları ve tank paletlerini andıran ayaklarıdır. Bu robot, 2. Dünya Savaşı’ndaki M-4 Sherman tankından esinlenerek üretilmiş olsa da daha çok sinema sektörünün talihini değiştiren dünyanın en iyi film serileri arasında yer alan Star Wars’un R2D2 ya da C-3PO karakterlerini andırmaktadır.

Sevimli Robotik Saat Sherman Neler Yapabiliyor?

Sevimli Robotik Saat Sherman Neler Yapabiliyor?8 günlük güç rezervine, mekanik ve manuel kurma koluna sahip Sherman, ne yazık ki suya dayanıklı olmadığı için yüzemiyor. Ancak Sherman’ın kolları hareket edebiliyor ve elleriyle kendi kumandasını bile tutabiliyor. Sherman’ın beyninin bulunduğu kafatası görevi yapan şeffaf kubbeli mineral camda, saat regülatörü bulunuyor. Zamanı açıkça görebileceğiniz göğsünde ise, çark mekanizmaları yer almaktadır. Hareket hızı 2.5Hz olan bu sevimli robotun göz soketleri, kurma kolu olarak kullanılmaktadır. Sherman yürüyemiyor olsa da palet benzeri ayakları ile yuvarlanarak hareket edebiliyor. Robotik ve saatçilik alanındaki becerileri sayesinde Sherman, gittiği her yere mutluluğu da beraberinde götürüyor.

MB&F L’Epee Sherman Robotik Saatinin Fiyatı Ne Kadar?

MB&F L'Epee Sherman Robotik Saatinin Fiyatı Ne Kadar?2016 yılı için MB&F, Sherman saatlerinden toplamda 450 adet üretmiştir. 200 paladyum, 200 sarı altın ve 50 tanesi pırlanta kaplı olarak üretilmiştir. Bu robotun paladyum ve sarı altınla kaplı modellerinin fiyatları, 13.800 İsviçre Frankı yani 40.500 Türk lirasıdır. Pırlanta kaplı seti ise 33.000 Frank yani yaklaşık olarak 100 bin lira değerindedir. Dünyanın en pahalı akıllı saatleri sahip olduğu fiyatlar ve nitelikler ile bu robotik saatin fazlasıyla gerisinde kalmaktadırlar.

Hem tasarımı hem de nitelikleri ile bir saatten ya da bir robottan öte, küçük bir yardımcınız ya da arkadaşınız olacak Sherman, diğer modellerine göre daha uygun bir fiyata sahip. Yine de birçoğumuz için bir saat için oldukça yüksek rakamlı bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülmektedir. Oldukça sevimli robotik bir saat olan Sherman, belki de ileriki zamanlarda daha fazla özelliği bünyesinde barındırarak karşımıza gelebilir. Sizler de o zamana kadar MB&F ve L’Epee ortaklığında üretilen Sherman hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum