Yatırım yapmaya başla!

Muson Yağmurlarının Hızlandırılmış Çekimde Etkileyici GörüntüleriDünyamızın farklı bölgelerinde birbirinden farklı hava olayları yaşanmaktadır. Dört mevsimin yaşandığı dünyanın coğrafi farklıkları, bu hava olaylarının temellerini atmaktadır. İzlediğiniz görüntülerde hızlandırılmış çekim ile hazırlanmış, etkileyici görüntüsü ile dikkat çekecek muson yağmurlarına tanık oluyorsunuz.

Muson yağmurları çoğunlukla Asya kıtasının Güneydoğu ve Doğu bölümünde etkisini göstermektedir. Ürkütücü yağmur bulutları ile dikkat çeken bu hava dalgası, bulunduğu bölgeye çok yoğun miktarlarda yağmur bırakmaktadır. Bu bölgelere yaz mevsimlerinde yüksek miktarda yağmur yağmaktadır. Kış mevsiminde ise daha karasal ve kuru bir hava iklimine sahiptir.

İzlediğiniz görüntülerde bulutlardan boşalan yağmur miktarını net bir şekilde görebiliyorsunuz. Bölgeye düşen yağış miktarının oldukça fazla olduğunu bu görüntülere bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu bölgeye yıllık olarak yaklaşık 1000 ile 1500 metreküp civarında yağmur düşmektedir. Kıyı kesimlere gidildikçe yağış miktarının da arttığı bilinmektedir.

Bölgede ayrıca kara bulutların etkisiyle, yoğun miktarda yıldırım olayı yaşanmaktadır. Bu yoğunluktaki muson yağmurları, beraberinde bölgeye özgü bitki örtüsünün de oluşmasına olanak sağlıyor. Muson yağmurları ile oluşan muson ormanları geniş yapraklı ağaçlara sahip olmaktadır.

Bu denli yağmurlar beraberinde bazı doğal afetleri de beraberinde getirmektedir. Bölgede yaşanan yoğun yağışın etkisi ile bölgeyi derinden etkileyen sel felaketleri sıkça yaşanmaktadır. Bu afetler, çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine neden olurken, bölgede büyük tahribatların oluşmasına sebep olmaktadır.

Videodaki görüntülerde yaşanan yağmurların, bardaktan boşanırcasına yağdığı net olarak görülüyor. Hızlandırılmış çekim ile izlediğiniz videoda, bulutların hareketi ve yaşanan yoğun yağmur olayı etkileyici görüntüler oluşturuyor. Dünyanın en yoğun yağmurlarının yaşandığı bu bölgede, doğal afetlere karşı her zaman hazırlıklı olunması gerektiği bilinen bir gerçektir. Çok yüksek miktarda yağışlara neden olan Muson iklimi, dünya var olduğu sürece özellikle Doğu ve Güneydoğu Asya bölgesinin kaderi olmaya devam edecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum