Paylaşım

Musical.ly’den Kullanıcılarına 50 Milyon Dolarlık Teşekkür!


 

Geçtiğimiz günlerde Çinli teknoloji devi tarafından satın alınan popüler uygulama Musical.ly, kullanıcılarına teşekkürü borç bildi ve kesenin ağzını açtı. İşte detaylar;

Dünya çapında 60 milyon kullanıcısı olan ve geçtiğimiz ay Çinli Toutiao tarafından satın alınan Musical.ly, 50 milyon dolarlık teşekkür hediyesiyle gündeme oturdu.

Zira gençler arasında epey popüler olan uygulama, ona sadık kullanıcılarını desteklemek adına 50 milyon doları ortaya koyacağını duyurdu. Tabii, bu miktar kullanıcılara öyle para olarak falan değil kurulan fon aracılığıyla eğitim olarak verilecek.

Musical.ly kullanıcılarını epey sevindirecek nitelikteki habere göre uygulamayı satın alan şirket, teşekkürü borç bildi.

Musical.ly Kullanıcılarını Sevindirecek HaberVe milyonlarca kullanıcısı olan uygulamanın sadık dostları için bir fon kuracağını duyurdu. Daha açık söylemek gerekirse, Çinli teknoloji şirketi Toutiao’nun satın aldığı Musical.ly sayesinde kullanıcılar 50 milyon dolarlık yatırımla kurulan fondan faydalanacak.

Musical.ly’nin ortak kurucusu Alex Zhu’nun açıklamasına göre fon, müzikle ilgilenen gençlere ücretsiz eğitim hizmeti sunacak.

Alex Zhu Açıklama İstiyorCreator Fund olarak adlandırılan fon ayrıca kullanıcıların uygulama içinde “influencer” olmalarını, uygulamanın da ötesine çıkmalarını sağlayacak.

Kısacası; alacakları burslar ve eğitimler, yetenekli Musical.ly kullanıcılarının farklı alanlarda kendilerini kanıtlamalarına zemin hazırlayacak.

Musical.ly Kullanıcıları 50 Milyon Dolarlık Fonla DesteklenecekHalihazırda Musical.ly kullanıcıları arasında eğlence, kıyafet tasarımı ve komedi alanlarında kariyer yapmış pek çok kişi olduğunu da ayrıca söyleyelim.

Kısacası; Musical.ly Beijing Bytedance Technology’nin 1 milyar dolarlık satın almasından elde ettiği gelirin bir kısmını yine uygulama için harcamış olacak. Ve görünen o ki ilerleyen dönemlerde karşımıza daha birçok başarılı Musical.ly kullanıcısı çıkacak.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın