Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MÜSİAD İşgücü Piyasasına Katkısını Artırıyor

MÜSİAD Genel Başkanı, 2022 yılı yatırım hedefleri ile Anadolu Üretim ve Yatırım Hareketi kapsamında kaç kişiye istihdam sağlanacağını açıkladı.
MÜSİAD İşgücü Piyasasına Katkısını Artırıyor
Yorum

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, merkez binada düzenlenen toplantıda, 2022 hedeflerinden bahsetti. “Basın Mensupları ile Hasbihal Toplantısı”nda 2022’yi “Yatırım Yılı” ilan ettiklerini söyleyen Asmalı, yerli ve milli projelerin geliştirilmesine yön verecek önemli organizasyonlara imza atacaklarını belirtti.

2022 Yılında 25 Milyar TL’lik Yatırım Hedefleniyor

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı Açıklaması
Kaynak: Twittter

Genel Başkan Asmalı, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceklerini, bu doğrultuda üretim ve yatırım hacmini artırmaya yönelik faaliyetlere hız verdiklerini ifade etti.

Bu hedefler doğrultusunda, Eylül ayında MÜSİAD Ticaret Ofisi ve Körfez İşadamları İrtibat Ofisi projelerinin hayata geçirildiğini hatırlattı. 7 maddelik stratejik iş planı çalışmalarının hemen başlatıldığını, yatırım ve üretim sahalarının geliştirilmesi için raporlamalar yaptıklarını belirtti.

Mikro ihracatın artırılması için 169 noktada irtibat büroları kurduklarını açıkladı. Bu çalışmaların yatırım yılı hedefini doğrudan etkileyeceğini söyleyen Asmalı, strateji planında ticari diplomasinin de çok önemli olduğunu aktardı.

Yatırımcı ve girişimcilerin önünü açacak atılımlar içerisinde olduklarını belirterek, “Doğru kararların, doğru zamanda, doğru yatırımlarla şekilleneceği ve geleceğe yön vereceği tarihi bir dönemden geçiyoruz. Yeniden dizayn ettiğimiz MÜSİAD EXPO 2022 Ticaret Fuarımızı da bu anlayış ile kurguluyor, kıtaları birleştirecek bir Ticaret Ağı oluşturuyoruz.” dedi.

Asmalı, 40’tan fazla şehrimizde yapılacak yatırımlarla ihracat odaklı üretim mekanizmasına dinamizm kazandırmayı hedeflediklerini anlattı. Anadolu Üretim ve Yatırım Hareketi kapsamında 25 bin istihdam hedefini açıklayan isim, yatırımların 25 milyar TL’ye ulaşmasını öngörüyor.

Bu kapsamda ilk etapta Adana’da 4 milyar TL, Samsun’da 7,6 milyar, İzmir’de 1,6 milyar ve Sakarya’da 660 milyon TL’lik projenin hayata geçirildiğini açıkladı.

Asmalı, Ocak ayında yaptığı konuşmada da yeni istihdam seferberliği ile 75 bin mezuna iş imkanı sağlanacağını söylemişti. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekli Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı ile faizsiz ve teminatsız her çalışan için 100 bin TL geri ödemeli destek verilmesinin planlandığı belirtilmişti. Bu programın bir istihdam seferberliği olarak görüldüğünü aktarmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu