Yatırım yapmaya başla!

MÜSİAD Genel Başkanından Yeni Dünya Düzeninde Milli Ekonomi Vurgusu

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, global olurken milli kalınacağına dikkat çekerken, "milli ekonomi ile büyüyeceğiz" ifadesini kullandı. İşte detaylar;
MÜSİAD Genel Başkanından Yeni Dünya Düzeninde Milli Ekonomi Vurgusu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, her yerlinin milli olmadığına dikkat çekti ve yeni dünya düzeninde milli ekonomi vurgusu yaptı. Hem küresel olunacağına hem de milli kalınacağını söyleyerek, Türkiye’nin milli ekonomi ile büyüyeceğini ifade ettti. Alanya ilçesi şube açılışı sonrasında bir otelde düzenlenen galada yaptığı konuşma ile Türkiye’nin jeopolitik konumuna da dikkat çekti.

Kaan, Türkiye topraklarının bereketli olduğunu ama zor bir coğrafyada bulunduğunu belirterek, jeopolitik risklere değindi.

Abdurrahman Kaan Türkiye Jeopolitik Riskler

Çevredeki geişmelerin yanında zaman zaman maruz kalınan siyasi ve ekonomik hamleler nedeniyle Türkiye’nin strateji değiştirmeye yöneldiğini ifade etti. Bugünlerde yaşanılan süreçte de hızlıca strateji belirleyerek yollarına hız kesmeden devam etmek zorunda olduklarına vurgu yaptı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı‘na da değinen Kaan, gerçekçi bir yol haritası olduğunu belirtti.

Türkiye’nin YEP ile gerçekçi ve ayağı yere basan bir yol haritası ile geleceğe ve gelecek hedeflerine yürüyeceğini ifade etti.

YEP Gerçekçi ve Ayakları Yere Basan Strateji

İş dünyası olarak geçmiş tecrübelerini kullanarak bu süreci atlatacaklarını dile getiriren Abdurrahman Kaan, “Buradan, tamamen içimize kapanarak, defansa ağırlıklı oynayacağımız anlamı çıkmasın. Kendimizi risklere karşı koruma eğilimi gösterirken, aynı zamanda yönümüzü dünyaya çevirmekten de geri duymayacağız,” ifadelerini kullandı. İçinde bulunduğumuz koşulların büyük fırsatlar getireceğini de söyleyen Kaan, “isabetli hamlelerle büyük bir güce dönüştürebiliriz,” dedi.

Türkiye’nin geleceğini üretimle inşa edeceğini söyleyen Kaan, katma değeri yüksek ürünlerin üretiminin artırılacağını belirtti.

Katma Değeri Yüksek Ürünlerin Üretimi

Ülke ekonomisinin ancak bu şekilde büyüyeceğine dikkat çeken MÜSİAD Başkanı, üretimde en önemli şeyin milli ve yerli üretim olduğunu da sözlerine ekledi. Tasarımdan üretime ve ürünlerin dünyaya satışına kadar her aşamanın milli olmasını belirten Kaan, üretilenlerin zaten dünyaya satıldığını söyledi. Ama dikkat edilmesi gereken can alıcı noktanın, “ürettiklerimizin tamamen ya da ağırlıklı olarak yerli olması ve milli ögeler taşımasıdır,” dedi.

Kaan, her yerlinin milli olmadığını ve yeni dünya düzeninde global olurken milli kalınacağına, milli ekonomi ile büyüme kaydedileceğini söyledi.

Milli Ekonomi ile Büyüme

Amerika ve Avrupa ile ilişkilerin normalleşme sürecine girildiğini belirtirken, siyasetçi olmadıklarını ama iş dünyasının tamamen siyasetten ayrı düşünülemeyeceğine de dikkat çekti. Son dönemde atılan karşılıklı adımların ülkeler arasındaki ticaretin normal seyrinde süremesini ve daha da geliştirilebilir olması için önemli olduğunu da vurguladı. İş dünyası olarak gelişmelerden memnun olduklarını da dile getirerek konuşmasını sonlandırdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum