Yatırım yapmaya başla!

MÜSİAD Döviz Fiyatlarının Televizyon Ekranlarında Gösterilmemesini İstedi

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, döviz fiyatlarının sürekli televizyon ekranlarında gösterilmesinin iş dünyasına zarar verdiğini ve bu uygulamanın kaldırılmasını talep ettiklerini belirtti.
MÜSİAD Döviz Fiyatlarının Televizyon Ekranlarında Gösterilmemesini İstedi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı İlhan Erdal, birçok kişi tarafından eleştiriye açık bir çağrıda bulundu. Döviz kurlarının çok fazla hareketli olmasından dolayı, dövizle ilgisi olanın da olmayanın da yorum yaptığını belirten Erdal, iş dünyasının daha fazla etkilenmemesi için fiyatların televizyon ekranlarında gösterilmemesini talep etti.

Erdal’ın bu talebi bir yandan olumlu diğer taraftan da olumsuz etki barındırıyor. Çünkü son zamanlarda kurlardaki yükseliş halk arasında panik havasının yaşanmasına, markaların fahiş oranlarda zam yapmasına ve ülkede kriz ortamının hissedilmesine sebep oluyor. Diğer taraftan ise döviz fiyatlarını sadece televizyondan takip eden kişiler, piyasalardaki dalgalanmadan bihaber olmayı sağlayacak bu duruma tepki gösterebilir.

Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nin tanıtımında konuşan İlhan Erdal, TL’nin ön plana çıkmasını istediklerini belirtti.

Dövizle ilgisi olmayan kişilerin bile yorum yapmasının iş dünyasını rahatsız ettiğini söyleyen Erdal, televizyonlarda alt yazı ile sabit olarak kurların gösterilmesi uygulamasının kaldırılmasını talep etti. Merkez Bankası’nın 625 baz puanlık faiz artırımı yaparak bağımsızlığını gösterdiğini fakat diğer taraftan yüksek faiz oranları nedeniyle yatırım yapmanın güçleşeceğini ifade etti.

Savuma sanayiinde çok sevindirici ilerlemeler kaydedildiği bildirildi.

Bu sektörün Türkiye açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Erdal, Suriye sınırında yaşananlar ve yıllardır mücadele içerisinde olduğumuz terör örgütleri göz önünde bulundurulduğunda savunmanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını, 2 Ekim’de başlayacak olan zirvede, ASELSAN ve TAI gibi devlerin yanında birçok tedarikçi firmanın bulunduğunu dile getirdi.

MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş ise Türkiye’de savunma sanayiinde üretilmiş ürünlerin denenmesinde, koşulların en uygun olduğu şehrin Ankara olduğunu belirtti. Savunmada çeşitli organizasyonlar yapıldığını fakat sınır güvenliği ve askeri radar konularının ilk kez görücüye çıktığını, bunlar içerisinde mobil radar sistemi bulunduğunu ve sınırlarda çok önemli görevleri yerine getirdiğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum