Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Murat Kurum’dan İşçilere Uygun Fiyatlı Ev Müjdesi

Bakan Kurum, Ümraniye’de yaptığı konuşmada sanayi alanında yaptıkları çalışmaları ve yürüttükleri konut projesi hakkında detayları paylaştı. İşte detaylar;
Murat Kurum’dan İşçilere Uygun Fiyatlı Ev Müjdesi
HABER GİRİŞ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ümraniye’deki DES Sanayi Sitesi’nde açıklamalarda bulundu. Kurum, sanayinin önemine dikkat çekerek artık dünyada sanayide baş döndürücü bir dönüşüm süreci başladığını, çevreyi koruyan, üretimin sürdürülebilirliğini sağlayan adımlar atmanın önemini vurguladı.

Avrupa Birliği’nin “Sanayide Yeşil Dönüşüm” diyerek Türkiye gibi ihracatçı ülkelere bazı zorunluluklar getirdiğini, gelecek süreçte sanayicilerin birinci gündeminin yeşil dönüşüm olacağını paylaştı.

Yeni Sanayi alanlarıyla büyük Türkiye hedefiyle, içerisinde otelleri, restoranları, eğitim, sosyal ve kültürel alanlarıyla son derece iklim dostu sanayi siteleri inşa ettiklerini ifade etti. Bunların binlerce insana istihdam kapısı açtığını, ekonomiye güç kattığını söyledi.

Enerji ve kaynak verimliliğini, hava, su ve toprak için sıfır kirlilik prensibini gösteren tesislere, çevresel üretimin göstergesi olarak Sanayide Yeşil Dönüşüm Belgesi düzenlediklerini aktardı. Yeşil finansmandan faydalanılması için tüm adımları attıklarını, bu süreci hep birlikte yürüteceklerini kaydetti.

İşçilere Konut Müjdesi

Kurum, ev sahibi olmayan işçiler için müjdelerini paylaştı. Evi olmayan işçiler için yeni yapacakları yerlerde onların uygun şartlarda ev sahibi olabilmelerini sağlayacaklarını belirtti. TOKİ Başkanlığı ile sanayi bölgelerine birlikte yapacakları projeyle katkı sağlayacaklarını vurguladı.

GCM Yatırım Banner

İşçilere uygun şartlarda yer tahsisini, sanayi sitelerinin yapılması noktasında TOKİ ile yapım desteğini, diğer taraftan da burada çalışan kişilere uygun şartlarda ev sahibi olması için hep birlikte çalışma yürüttüklerini paylaştı.

Bilhassa MODOKO, İMES, tüm sanayi bölgesi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan kişilerin uygun şartlarda ev alabilmesi ve üretim devamı için çalışmayı yürüteceklerini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.