Yatırım yapmaya başla!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Emlak Bankası Sıradan Bankalardan Değil”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Bankası’nın sıradan bir banka olmadığını bildirirken, faiz lobisine cevap için ihdas edildiğini vurguladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Emlak Bankası Sıradan Bankalardan Değil”

Bakan Murat Kurum, Ümraniye’de düzenlenen Emlakbank iftarında bazı açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin son 2 yıl içinde büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadığını belirten Kurum, en köklü değişimin hükümet sisteminde yaşandığını ve milletin büyük desteğiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiğini aktardı.

Geçilen yeni sisteme uygun olarak bakanlık yetkilerinin genişletildiği ve bununla birlikte sorumluluklarının arttığı bildirildi. Kurum, bağlanan yeni genel müdürlükler ve yeni başkanlıklarla birlikte çok daha etkin, dinamik, hızlı, çözüm merkezli bir kurum ve aynı zamanda bir aile haline geldiklerini mutlulukla dile getirdi.

Murat Kurum, bir ticari banka olan Emlak Katılım Bankası’nın dünyada bir ilk olarak katılım bankasına dönüştürüldüğünü açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KurumAçıklamasında “93 yıllık birikimi ve yeni yüzüyle Emlak Katılım Bankamız, bu büyük ailenin en yeni ve en genç üyesi oldu. Her şeyden evvel nasıl yoğun bir mesai yaşadığınızı bildiğimi ve takdir ettiğimi bilmenizi isterim. Bu zamana kadar yaptıklarınıza baktığımızda, beklentilerimizin ve arzularımızın gerçekleşeceğine dair inancım artıyor, her geçen gün perçinleniyor.” ifadelerine yer verdi.

Kurum, bir banka kurmanın normal şartlarda teknik olarak 14 aydan kısa sürede mümkün olmadığını açıklarken, bankanın 6 ay içinde faaliyete başladığını bildirdi. Öte yandan geçtiğimiz aylarda, Emlak Katılım Bankası’nın BDDK onayı ile yeniden faaliyete geçmesine izin verilmişti.

Tüm bunların yanında Murat Kurum, katılım bankacılığına yeni ürün ve hizmet modelleri sunacaklarının ve sektör payının artmasına katkıda bulunacaklarının haberini verdi. Ayrıca bankanın kentsel dönüşüm ve akıllı şehirler için finansman çözümlerinin de hızlı bir şekilde devreye girmesinin gerekli olduğunu açıkladı.

Kurum, Emlak Bankası’nın sıradan bir banka olmadığını, aynı zamanda mevzi bir banka olduğunu kaydetti.

Emlak Bankası Aynı Zamanda Mevzi Bir BankaAçıklamalarını sürdüren Kurum, “Emlak Bankası sıradan bir banka değildir, aynı zamanda mevzi bir bankadır. Bu ülkeye zarar vermek adına ekonomik spekülasyon yapanlara, manipülasyonculara, dolar spekülatörlerine ve faiz lobisine cevap vermek için ihdas edilmiş bir kurumdur. Bizi darbelerle, yetmedi ekonomi savaşlarıyla, yetmedi başka saiklerle tehdit edenlere, adeta şah gösterenlere, biz de şah göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

Finansal çözümler üretmek, yerel üretimi desteklemek, cari açık oluşturan ithal malların Türkiye’de üretimini sağlamak, gerektiğinde fabrika açmak ve yine gerektiğinde yerli milli üretim yapan firmalara destek sağlamak Murat Kurum’un görev olarak belirlediği hedefleri oluşturuyor. Emlak Bankası’nı ithalata karşı ihracatın şah göstermesi olarak betimleyen Kurum, bankayı aynı zamanda yerli ve milli bir karşı duruşun kurumsal hali olarak belirtti.

Sektörde Türkiye’yi çok ileri noktalara taşımayı hedeflediklerini, Türkiye’nin gücüne güç katması için tüm gerekenlerin yapılacağını vaad eden Kurum, geleceğe dair hedeflerini bildirdi.

Sektörde Geleceğe Dair Hedeflerini BildirdiArdından, “Bu hassasiyeti çok iyi kavrayacağız, hep birlikte, el ele verecek ve ülkemizin büyümesinin, kalkınmasının, gücüne güç katmasının yardımcısı olacağız, bu amaca canla başla hizmet edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın her zaman kullandığı ‘güven ve istikrar adası olan Türkiye’nin teminatı olmak için tüm gücümüzü, bilgimizi, mesaimizi ortaya koyacağız.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin güven ve istikrar adası haline gelmesinde finans, bankacılık ve mali sektördeki yeniliklerin büyük rol oynadığını kaydeden Kurum, bunlarla birlikte devlet bankalarının kara geçmesini de sebep olarak gösterdi. Ziraat ve Halk Bankası’nın asli görevlerine dönüp bir yandan tarım-ticaret sektörüne kredi desteği sağlarken bir yandan da hazinemize katkı sağlamasını buna örnek verdi.

Kurum ek olarak; Cumhurbaşkanının liderliğinde, Türkiye’nin zayıf değil güçlü, statik değil dinamik, kırılgan değil dirençli bir ekonomik ve siyasal güç haline getirildiği için ülkenin güven ve istikrar adası konumunda olduğunu ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum