Yatırım yapmaya başla!

Haruki Murakami’nin Eserinden Uyarlanan Burning, Cannes’a Damga Vurdu!

Ünlü Japon yazar Haruki Murakami'nin hikayesinden uyarlanan Burning, izleyicileri etkisi altına aldı. İşte Cannes'da seyirci karşısına çıkan filmin detayları;
Haruki Murakami’nin Eserinden Uyarlanan Burning, Cannes’a Damga Vurdu!

Tüm zamanların en iyi yazarları arasında yer alan Haruki Murakami’nin hikayesinden uyarlanmış Burning, Cannes Film Festivali’nde seyirci karşısına çıktı ve beklentilerin hakkını vererek izleyicilerden tam not aldı.

53 yaşındaki Güney Koreli yönetmen Lee Chang-dong’un imzasını taşıyan film , yalnızca Murakami ile değil kamera arkası ekibi ve gayet başarılı performanslar sergileyen genç oyuncularıyla da alkış topladı. Eleştirmenler filmle ilgili uzun uzadıya yorum yaparken, Burning’in Cannes’ten eli boş dönmeyeceğine dair yaygın bir görüş oluştu.

Öyle ki Koreli film yapımcısı Lee Chang-dong ile Japon romancı Murakami’nin farklı tespitlerinin birleşimi, yeteneklerinin doğal bir uyumu gibi nitelendirildi.

Başrollerinde Yoo Ah-in, Jeon Jong-seo ve Steven Yeun isimli genç oyuncuların yer aldığı filmin hikayesi ve yönetmenin göz ardı edilemeyecek yeteneği, Burning’i izleyenler üzerinde derin etkiler yarattı.

Pek çok kişi tarafından Lee Chang-dong’un başyapıtı sözleriyle değerlendirilen yapımın, Haruki Murakami’nin kendine has tarzıyla bütünleştiğinde ortaya muhteşem bir eser çıktığı söylendi.

Üç gencin yaşamına odaklanan psikolojik drama türündeki filmin, festivaldeki en dikkat çekici yapımlardan biri olduğunu belirtildi.

Haruki Murakami'nin Eserinden Uyarlanan Burning FilmiBurning’in konusunu merak edenler içinse kısaca şu bilgileri verebiliriz. Güney Kore’nin Kuzey Kore sınırında yaşayan yoksul Jongsu bir yazar olmak istemektedir ve William Faulkner ile F. Scott Fitzgerald gibi isimlere hayranlık duymaktadır. Annesini küçük yaşta kaybeden Jongsu, yalnız ve kızgın gazi babasıyla birlikte yaşamaktadır.

Tanıştığı Haemi isimli genç kızla arasında bir bağ kurulur ve genç kız Afrika’ya seyahate giderken Jongsu’ya kedisini bırakır.

Burning Eleştirmenlerden Tam Not AldıFakat Haemi’nin dönüşü Jongsu’nun beklediği gibi olmaz çünkü genç kız yanında zengin, havalı, yakışıklı arkadaşı Ben’le gelir. Bunun ne anlama geldiğini çözmeye çalışan aslında her zaman şüphelendiği şeyi, yani Haemi’nin ona göre olmadığı gerçeğini görür. Buna rağmen Haemi’den uzak duramayan Jongsu, sevdiği kız ve zengin erkek arkadaşıyla görüşmeye başlar.

Ayrıca Ben’in bir sosyopat olduğunu ve kundakçılığın en büyük hobisi olduğunun farkına varır. Neticede; seyircilerin anlata anlata bitiremediği film Cannes Film Festivali’nden ödülle döner mi bilinmez ama her halükarda izlenmeye değer durduğu kesin diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum