Yatırım yapmaya başla!

Asya’nın En Zengini Mukesh Ambani Yeni İnternet Hizmetiyle Ücretsiz TV Sunuyor

Asya’nın en zengini Mukesh Ambani, ülkenin hızla büyüyen internet kullanıcı tabanına hakim olmak için bu sefer yeni genişbant müşterileri için yüksek çözünürlüklü TV’ler sunuyor.
Asya’nın En Zengini Mukesh Ambani Yeni İnternet Hizmetiyle Ücretsiz TV Sunuyor

Asya’nın en zengini olan Mukesh Ambani, ülkenin hızla büyüyen internet kullanıcı tabanına hükmetmek için yeni bir adım attı. Gündemde yer bulan haberlerde, milyarder Mukesh Ambani’nin sahip olduğu mobil ağ Reliance Jio’nun bazı yeni planlarıyla birlikte müşterilere bedava 4K televizyonlar vereceği söylendi.

Televizyonların 15.588 rupi (217 dolar) fiyattan başlayan yıllık aboneliklerden alan müşterilere sunulacağı ve Netflix ile Amazon Prime Video gibi servisleriyle geleceği belirtildi.

JioFiber isimli yeni genişbant ağının, aylık 699 rupiden (10 dolar) başlayan daha ucuz planlar da sunacağı ve Perşembe günü 1600 Hindistan kentinde hizmete girdiği aktarıldı.

JioFiber Yeni Genişbant Ağı Ücretsiz Televizyon Veriyor Asya’nın en zengininin şirketinden yapılan açıklamada; “JioFiber ile Jio, Hint evlerine dönüşümsel değişiklikler getirirken bağlantısızları bağlama sözünü yerine getirmeye devam ediyor” dendi. Kaldı ki bu, Ambani’nin Hindistan’da internet erişiminin lider sağlayıcısı olma çabasında verdiği ilk ücretsiz fırsat değildi. Jio üç yıl önce göz alıcı bir teklifle Hindistan’ın telekom sahnesine girmişti ki ağın yeni kullanıcıları altı aylık ücretsiz 4G mobil verilere sahip olmuştu.

Hareket, Jio’ya yoğun bir talebe yol açmış ve büyük rakipleri birleşmeye zorlayan bir fiyat savaşını tetiklemişti.

Mukesh Ambani Hindistan Büyüyen İnternet Tabanı Hamle 1 gigabaytlık mobil verinin fiyatı 2016 yılında 206 rupiyken 2018’de rakam, yoğun talep ve rekabet nedeniyle 12 rupiye düşmüştü ve yüz milyonlarca Hintli interneti ilk kez deneyimleyebilmişti. Bu rağmen ülkede hala internet kullanamayan kişilerin sayısı, tahminlere gör erişim bekleyen 700 milyona yakın kişi ile çoğunluktaydı.

Jio şu anda 340 milyondan fazla kullanıcıya sahipti ve Vodafone-Idea’nın arkasındaki en büyük ikinci telekom operatörüydü. Uzmanlar Jio’nun planlarının çoğu kişi için ulaşılabilir olmasa da Ambani’nin hamlesinin, milyonlarca yeni Hintli haneye erişim sağlayacağını ve ülkenin internet patlamasını daha sıkı tutacağını öne sürdü. Zaten Ambani’nin firması da açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Şu anda Hindistan’da ortalama sabit hat genişbant hızı 25 Mbps. En gelişmiş ekonomi olan ABD’de bile, rakam 90 Mbps civarında.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum