Yatırım yapmaya başla!

Muhteşem Selfie Çekmek için Basit Ama Etkili Yollar

Muhteşem Selfie Çekmek için Basit Ama Etkili Yollar

Son yıllar içerisinde belki de en çok duyduğumuz kelimelerden bir tanesinin “selfie” olduğunu söyleyebiliriz. Peki, selfie nedir? Dilimize “öz çekim” olarak çevrilmiş, telefonun ön veya arka kamerasıyla kendi fotoğraflarımızı çekmemize verilen isimdir. Bir kol boyu uzaklıktan günlük hallerimizi çekme işlemi de diyebiliriz.

Bu kadar popüler hale gelmesi tamamen bizlerden kaynaklıdır. Fotoğraflarımızı çekmeyi ve kendimize bakmayı, o kadar seviyoruz ki. “Selfie çok kısa bir süre içerisinde annelerimiz ile babalarımız arasında da yaygınlaştı. Yani sen annesin/babasın değil mi? Nedir bu selfie aşkı? Sabahları uyandığınızda kahvaltı masasında babanızın selfi çekmesi ya da annenizin akşamları “evledımla selfie time” temalı fotoğraflar paylaşması çok doğal artık. Yani, olay öyle bir hal aldı ki insanlar bunun üstünden para kazanmaya bile başladı. Selfie çubuklarından hepinizin haberi var sanırım. Onu bulan adamın, ne kadar pratik zekalı olduğunu bir düşünsenize. Tamamen, insanların ihtiyacı doğrultusunda bir ürün. Selfie çekerken en büyük sıkıntımız nedir? Kolumuzun yeteri kadar uzun olmadığı için herkesin veya arkamızdaki manzaranın tamamını alamamaktır. Adam; gayet basit ve etkili bir ürün bularak, kelimenin tam anlamıyla “köşeyi döndü” diyebiliriz.

Selfie çekmek, aslında zor bir iş. Her ne kadar kolay gözükse de birkaç püf noktası var. Onları bildikten sonra güzel bir selfie çekmek oldukça kolaydır.

İşte, mükemmel bir selfie çekmenin basit ama etkili yolları:

3 Açı Kuralı

Aslında her şey; boynun ne kadar eğileceği, yüzün ne kadar sağa/sola çevrileceği ve hangi yükseklikten çekilmesi gerektiğiyle alakalıdır. Üçünün de doğru bir şekilde uygulanmasının ardından ortaya mükemmel selfieler çıkıyor.

Fotoğraflarda bu 3 kuralın da birer örneğini görebilirsiniz. İşte, önemli olan, bu üçünü bir araya getirmek.

3 Açı KuralıAşağıdan/Yukarıdan çekmek: Kafanızın tepesinden, suratınızın tam karşısından veya biraz daha aşağıdan çekmektir. Hangisi yapılacak olursa olsun, abartmaya gerek yok. Yalnız en iyi açı ise yüzünüzün çok az aşağısından çekmektir.

Yüzün ne tarafa çevrileceği: Sağ veya sol tarafa yüzümüzü çevirmemizdir. Ancak bunun da bir kuralı var. Kafanızı, yüzünüzün diğer tarafı gözükmeyecek şekilde değil. Öyle bir çevirmelisiniz ki yüzünüzün diğer tarafında yalnızca kulağınız gözükmemeli. Tüm olay bundan ibaret, çok da zor olduğu söylenemez. Asıl soru, her fotoğraftan önce bu kadar uğraşacak mısınız?

Boynun ne kadar eğileceği: Bir diğer önemli husus da budur. Çünkü boynunuzu fazla eğdiğinizde tutulabilir, dikkatli olun. Bu konuda aslında iki görüş var:

Hiç eğilmemesi: Birçok insan, bu konu hakkında benimle hem fikir. Yani; boynu oynatmaya gerek olmadığını, az biraz yüzü çevirmenin yeterli olabileceğini düşünüyorlar.

Eğme yanlıları: Çoğu kadın arkadaş, boyun eğmenin daha iyi olduğunu düşünüyor. Bunun kendilerini tatlı gösterdiğine inanıyorlar.

Yapacak arkadaşlar için söylüyorum; en uygun olanı, çok hafifçe yapmak. Yani varlığıyla yokluğu bir olmalı. İşte bu üçünü bir araya getirince de ortaya muhteşem selfieler çıkıyor.

Selfie, neredeyse hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. İnsanları bazen öyle hallere sokabiliyor ki gülmemek elde değil. Selfie çekerken, ölenler olduğunu da unutmamak gerekiyor. Selfieden sonra ise selfie çekerken yapılabilecek değişik trendler ortaya atıldı. Neyse ki hiçbiri tutmadı. Bakalım, önümüzdeki günlerde bu konu hakkında daha neler göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum