Yatırım yapmaya başla!

MTV’ye Gelen Zamdan Sonra Devletin Kasasına Girecek Miktar Belli Oldu!

2018 yılında yapılacak olan MTV zammı devlete ne kadar gelir getirecek? Detaylar haberde...
MTV’ye Gelen Zamdan Sonra Devletin Kasasına Girecek Miktar Belli Oldu!

Hepinizin bildiği gibi MTV krizi Türkiye’yi deyim yerindeyse ayağa kaldırmıştı.. Devlet, Motorlu Taşıtlar Vergisi için ilk önce %40 oranında artırmayı planlamış ve sonrasında gelen tepkiler üzerine geri çekilmişti. Yasal olarak yapılacak olan zam miktarının %15 olması gerektiğine dair itirazlar gelmişti. Daha sonrasında ise %15 ile %25 arasında değişen rakamlarda yeni zam oranları belirlenmişti.

Halk, bu artışı yine fazla bulsa da şu an için bir değişiklik yapılmadı. Kaldı ki motor hacim oranları ve aracın fiyat listesi baz alınarak yapılacak yeni MTV zammının, devletin kasasına 13.6 Milyar TL olarak dönüşü olacak.

2018 yılında uygulanacak olan zamlı MTV, bir önceki döneme göre %22.7 artış göstermiş olacak.

TBMM’de görüşülen torba tasarıda 1300 cc altı araçlara %15, 1300 cc üstündeki araçlara ise %25 zam uygulanması öngörülmüştü. Ve bu şekilde kabul edildi.

Yapılan zamdan sonra gördüğümüz üzere devlet kasasına yüklü bir para girecek. Ve 13.6 Milyar TL olarak belirlenen MTV gelirinin, %40 olması durumunda daha astronomik rakamlara çıkacağı belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum