Yatırım yapmaya başla!

Mozilla’dan VR Kullanıcılarına Özel Tarayıcı: Firefox Reality Yayınlandı

Dünyanın önde gelen tarayıcı geliştiricisi Mozilla, VR kullanıcıları için tasarladığı Firefox Reality’nin duyurusunu gerçekleştirdi.
Mozilla’dan VR Kullanıcılarına Özel Tarayıcı: Firefox Reality Yayınlandı

Tarayıcı devi Mozilla, son dönemde Firefox sürümlerine bir yenisini eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Firefox 60 tarayıcısını duyuran Mozilla, son olarak VR kullanıcılarına yönelik yeni bir ürün geliştirdi. Ürün sanal gerçeklik gözlüğü kullananlar için son derece kullanışlı duruyor. Firefox Reality adı ile duyurulan tarayıcı, kullanıcılara sunuldu.

Sanal gözlük ile kullanılacak olan tarayıcıda ayrıca ses ile kontrol etme özelliği de bulunuyor. Halihazırda web sitesi görüntüleyen tarayıcılar bunu kullanıcılara 2 boyutlu olarak sunarken, Firefox Reality ile sayfaları 3 boyutlu olarak görüntülemek mümkün hale geliyor. Dolayısıyla kullanıcılar için farklı bir deneyimin hayata geçtiğini söyleyebiliriz.

Firefox Reality Kullanıma Sunuldu

Firefox Reality Kullanıma Sunuldu

Mozilla’nın VR kullanıcılarına özel tarayıcısı Firefox Reality, pek çok yenilik ile beraber geliyor. 3 boyutlu ve 2 boyutlu ortam seçeneğine sahip olan tarayıcıda ayrıca film modu ve gizli mod gibi seçeneklere de yer verilmiş. Kullanıcıların sayfaları boyutlandırmasına imkan sağlayan tarayıcıda ses ile arama özelliği de mevcut.

VR özellikli tarayıcı Firefox Reality, kullanıcıların isteği doğrultusunda üçüncü parti yazılımlarla daha gelişmiş bir hale bürünebiliyor. Mozilla yetkilisi Andre Vrigaud yaptığı açıklamada tarayıcının geliştirme sürecinin kolay olmadığını belirterek, “Gezinme, metin girişi, ortamlar, arama ve daha fazlası dahil olmak üzere her şeyi yeniden düşünmemiz gerekiyordu.” diyerek geçen süreci özetlemiş oldu.

Firefox Reality’e Yeni Özellikler Eklenecek

Firefox Reality’e Yeni Özellikler Eklenecek

Daha yolun başında olarak niteleyebileceğimiz Firefox Reality’e önümüzdeki süreçte Mozilla’nın pek çok yeni özelliği ekleyeceği belirtiliyor. Bu özellikler arasında yer işaretleri, 360 derece video, Firefox hesap desteği gibi pek çok yenilik olduğuna yer verildi.

Sanal gerçeklik ile uyum sağlama çalışmalarını uzun süredir yürüten Mozilla, Firefox Reality ile çalışmalarına büyük hız vermiş durumda. Kullanıcılar Firefox Reality’i Viveport, Oculus ve Daydream gibi uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirebilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum