Yatırım yapmaya başla!

Mozilla Firefox Tarayıcısına Ücretli Abonelik ile Yeni Özellikler Sunacak

Mozilla, popüler tarayıcısı Firefox için ücretli abonelik sistemi geliştirdiğini duyurdu.
Mozilla Firefox Tarayıcısına Ücretli Abonelik ile Yeni Özellikler Sunacak

İnternet tarayıcıları arasında dişli bir rekabetin varlığından söz edebiliriz. Chrome, Firefox, Opera ve Edge gibi tarayıcılar rakiplerinden sıyrılmak adına daha iyi bir kullanım deneyimi sunmaya çalışıyor. Bununla beraber geliştiriciler çeşitli yöntemleri kullanıma sunarak kendilerine yeni gelir modelleri yaratma yoluna gidiyor. Son olarak Mozilla’dan benzer bir hamle geleceği ortaya çıktı.

Şirket tarayıcısı Firefox için ücretli abonelik hizmeti başlatmayı planlıyor. Kullanıcılara normal tarayıcıda yer almayan yeni özellikler sunmayı planlayan Mozilla, bu sayede kendisine yeni bir gelir kalemi yaratmanın peşinde. Şirketin CEO’su önümüzdeki dönemde kullanıma sunulacak ücretli abonelik sisteminin detayları hakkında açıklamalarda bulundu.

Firefox için Ücretli Hizmet Dönemi Başlıyor

Firefox için Ücretli Hizmet Dönemi Başlıyor

Mozilla’nın bir süredir Firefox için yeni çözüm arayışlarında olduğu biliniyor. Şirketin CEO’su Chris Beard, ücretli tarayıcıda yer alacak özelliklere dair bilgilendirmelerde bulundu. Açıklamaya göre Firefox Premium adıyla kullanıma sunulacak ücretli tarayıcıda, VPN ve güvenli bulut depolama özellikleri yer alacak.

Şirket geçtiğimiz aylarda Proton VPN ile anlaşmış ve uygulamayi dahili olarak tarayıcıya eklemişti. Bu hizmet ücretli olarak bir süredir kullanılıyordu. Yeni Premium hizmetinde yine Proton VPN’e yer verilecek. Daha önce Proton VPN için kullanıcılar Mozilla’ya aylık 10 dolar ödeme yapıyordu. Yeni Premium hizmetinde VPN ile beraber başka uygulama ve eklentilere de erişim imkanı sağlanacak.

Ücretli abonelik sisteminin fiyatına dair henüz netleşmiş bir şey yok. Mozilla CEO’su açıklamasında ücretli abonelik sistemlerinde ödeme planına mevcut özelliklerin eklenmediğini sözlerine ekledi. Mozilla, Firefox için ücretli abonelik sisteminin Ekim ayında startını vereceğini duyurdu.

Mozilla Yeni Gelirler Peşinde

Mozilla Yeni Gelirler Peşinde

Mozilla CEO’su, yeni ücretli sisteme abone olacakların, internet üzerinde daha etkin bir gizliliğe sahip olacağını ifade ederek, kullanıcıların denemesi için kısıtlı bir ücretsiz abonelik sunacaklarını da belirtti.

Şirket halihazırda Google ve çeşitli reklam gösterimleri ile önemli bir gelir kalemine sahip. Firefox’un Chrome’dan sonra en çok kullanılan tarayıcı olduğunu düşünecek olursak bu gelirin oldukça yüksek olduğunu söylemek mümkün.

Şirket kendi abonelik sistemi ile ek gelir sağlamış olacaktır. Tabi bu sürümün kullanıcı tarafında nasıl karşılık bulacağı merak konusu. Mozilla, ücretli abonelik sisteminde, mevcut özelliklerden farklı uygulamaların yer alacağını özellikle vurguluyor. Kullanıcılar Firefox’u bugünkü haliyle ücretsiz olarak kullanmaya devam edecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum