Yatırım yapmaya başla!

Mozilla Firefox Tarayıcısında Eklentilerin Hata Nedeniyle Çalışmadığını Açıkladı

Mozilla Firefox tarayıcısında mağazadan indirilmiş eklentilerin yaşanan bir aksaklık sebebiyle çalışmadığını açıkladı.
Mozilla Firefox Tarayıcısında Eklentilerin Hata Nedeniyle Çalışmadığını Açıkladı

Mozilla’nın milyonlarca kullanıcısı olan Firefox, yeni bir sorun ile gündeme geldi. Kullanıcılar yaklaşık 2 gündür Firefox için indirilmiş eklentilerin çalışmadığını ya da mağazadan indirdikleri eklentilerin yüklenmediğini belirtiyordu. Mozilla yaşanan sorunu doğruladı ve tarayıcıdaki eklentilerin kullanılamadığını açıkladı.

Kullanıcılar eklentilerin ilk etapta Mozilla tarafından devre dışı bırakıldığını düşündü ancak yapılan açıklama ile bu duruma bir hatanın neden olduğu belirtildi. Kullanıcılar eklentileri çalıştırmak istediğinde, doğrulama hatası ve devamında devre dışı bırakıldığını belirten bir hata kodu ile karşılaşıyorlar.

Mozilla’nın Hatayı Çözmesi Bekleniyor

Mozilla’nın Hatayı Çözmesi Bekleniyor

Şirketten yapılan açıklamada eklentlerin çalışması için yeniden yükleme yapmanın çözüm olmayacağı ifade edildi. Yaşanan sorundan dolayı üzgün olduğunu belirten Mozilla, hatayı düzeltmek için gerekli çalışmaların yapıldığını Twitter hesabından duyurdu. Hatayla ilgili açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, eklentilerin çalışmasını engelleyen bir sertifika sorunu ile karşılaştıklarını belirtiyor.

Mozilla ekibinin kısa süre içerisinde Firefox’ta yaşanan eklenti sorununu çözmesi bekleniyor. Diğer taraftan şirket yaptığı duyuru ile eklenti politikasını güncellediğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre gizlenmiş kod olduğu tespit edilen Firefox eklentilerinin kabul edilmeyeceği duyuruldu. Mozilla Eklenti Topluluk Yöneticisi Caitlin Neiman, küçültülmüş ya da birleştirilmiş kaynak kodlarına izin vereceklerini belirterek, daha önceden eklenmiş uzantılarda böyle bir kod bulunuyorsa 10 Haziran’a kadar gerekli düzeltmeleri yapmaları gerektiğini söyledi.

Şirket yeni politikasıyla ilgili kullanıcılar için eklentileri daha güvenli hale getirmeyi amaçladığını açıkladı. Kullanıcının bilgisi dışında tutum gösteren ve gizliliği tehlikeye atan eklentileri engellemeye devam edeceğini açıklayan şirket, uygulama geliştiricilerden gerekli önlemleri almalarını istedi. Mozilla’nın almış olduğu bu kararın bir benzerini geçtiğimiz yılın sonunda Google, Chrome uzantıları için uygulamaya koymuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum