Yatırım yapmaya başla!

Mozilla iPad’e Özel Firefox Sürümünü Yayınladı!

Mozilla, popüler tarayıcısı Firefox’u, Apple’ın tableti iPad kullanıcıları için yeniden geliştirdi.
Mozilla iPad’e Özel Firefox Sürümünü Yayınladı!

İnternet tarayıcıları arasında yaşanan rekabet hız kazanmaya devam ediyor. Google, Mozilla Opera gibi yazılım şirketleri, sahip olduğu tarayıcıları daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Mozilla, iPad cihazlara özel olarak optimize edilmiş Firefox sürümü geliştirdi. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni iPad mini, modelini piyasaya sürmesi ile beraber Firefox’un bu hamlesi zamanlama yapıldığını gösteriyor.

iOS için yeni geliştirilen Firefox tarayıcısının, iPad’in sahip olduğu özellikler ile daha başarılı bir kullanıcı deneyimi sunacağı belirtiliyor. Apple’ın popüler tableti için geliştirilen Firefox’un, bölünmüş ekran özelliğine sahip olacağı ve sekme kontrolünün daha başarılı olacağı ifade ediliyor.

Firefox iPad’in Özelliklerinden Yararlanıyor

Firefox iPad'in Özelliklerinden Yararlanıyor

Mozilla duyurduğu yeni iPad tarayıcısı ile ilgili, iPad cihazların iPhone’lardan daha farklı bir cihaz olduğunu değerlendiriyor. Apple’ın tabletinin iPhone cihazlarının daha büyük bir sürümü olmaktan ziyade, daha farklı kullanım özelliklerine sahip olduğu ifade ediliyor. Bu sebeple Mozilla yetkilileri mevcut iOS tarayıcısının daha farklı bir sürümü yerine iPad’e özel optimize edilmiş bir tarayıcı geliştirdiğini belirtiyor.

Firefox’un iPad için geliştirilen sürümünde bölünmüş ekran özelliği daha fonksiyonel bir hale getirilmiş. iPad’in ekranının iPhone cihazlara göre çok daha büyük olması, tarayıcıdaki sekme yönetiminin daha başarılı olmasını sağlıyor. iPad kullanıcıları duyurulan yeni Firefox sürümünde sekmeleri büyük karolar şeklinde görebiliyorlar. Bu sekmeler Mozilla’nın daha önce kullanıma sunduğu özellik ile kolay bir şekilde paylaşılabiliyor.

Firefox’un iPad sürümünde Outlook kullanıcıları da düşünülmüş. iOS üzerinden Outlook kullanan kullanıcılar, varsayılan tarayıcı olarak Firefox’u seçebilecekler. Bilindiği üzere iOS cihazlarda Safari varsayılan tarayıcı olarak geliyor. Ancak Firefox’un iPad için özelleştirilmiş sürümü, Safari’den farklı bir tarayıcı arayanlar için cazip bir seçenek olacaktır.

Firefox’un iPad sürümü iOS uygulama mağazası App Store üzerinden yayınlandı. iPad kullanıcıları tarayıcıyı buradan indirebilir. Yeni sürüm ile Firefox’a kazandırılan özellikleri aşağıdaki kısa videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum