Yatırım yapmaya başla!

Mozilla, Firefox için Dahili VPN Özelliğini Sunmaya Başladı

Mozilla’nın bilinen tarayıcısı Firefox bazı ülkelerde VPN özelliğini almaya başladı. Ancak eklenti ücretli olarak kullanılabiliyor.
Mozilla, Firefox için Dahili VPN Özelliğini Sunmaya Başladı

İnternet tarayıcıları kullanıcıların web sitelerindeki deneyimini belirleyen başlıca araçlar arasında yer alıyor. Tarayıcıların geliştiricisi olan şirketler bu deneyimi iyileştirmek adına sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan web tarayıcıları arasında Chrome, Firefox, Edge ve Opera gibi yazılımlar öne çıkıyor. Bu tarayıcılar arasında en çok kullanılan ise Chrome olmakta. Google’ın popüler tarayıcısı pazarın yüzde 70’inden fazlasını elinde tutuyor.

Diğer yandan Firefox, Edge ve Opera gibi tarayıcılar da farklı özellikler ile rekabete ortak olmayı amaçlıyor. Opera’yı kullananların tercih sebeplerinin başında tarayıcıda dahili VPN eklentisinin sunulması geliyor. Bu özelliği sunacak bir diğer tarayıcı ise Firefox olacak. Ancak kullanıcıların bu eklenti için aylık ücret ödemesi gerekecek.

Firefox için VPN Eklentisi Geliyor

Firefox için VPN Eklentisi Geliyor

Opera tarayıcısında uzun yıllardır dahili VPN eklentisi bulunuyor. VPN sayesinde kullanıcılar kendilerini başka bir ülkede gibi gösterip internet sitelerine giriş yapabiliyor. Özellikle erişim engeli bulunan internet sayfaları için VPN eklentileri hayat kurtarıcı oluyor. Kullanıcılar çeşitli VPN arayışlarına giriyor. Opera’da halihazırda bu eklenti ücretsiz olarak sunuluyor. Önümüzdeki günlerde Firefox tarayıcısında da dahili VPN eklentisi yer alacak.

Ancak Firefox bu hizmeti kullanıcılara ücretli olarak sunacak. Tarayıcıda VPN hizmeti almak isteyen kullanıcıların aylık 5 dolar ödemesi gerekecek. Mozilla VPN servisine abone olacak kullanıcıların internet üzerinde güvenli bir şekilde dolaşımda bulunabileceğini garanti ediyor. Eklenti iOS, Android, macOS, ChromeOS ve Windows işletim sistemlerinde kullanılabilecek. Ücretli olarak satın alınacak VPN servisini 5 farklı cihazda kullanmak mümkün olacak.

Mozilla geliştirdiği VPN servisini 30 farklı ülkede kullanıma sunacağını açıkladı. Şu an için ABD’deki kullanıcılar herkese açık beta sürümünü kullanabiliyor. Mozilla yeni eklentisine dair açıklamasında, “Beta test kullanıcılarımıza, bizimle çalıştığınız için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz ve desteğiniz Mozilla VPN’i başlatmamızı sağladı.” ifadelerine yer verdi. İlerleyen günlerde diğer ülkelerde de ücretli VPN hizmetinin kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum