Yatırım yapmaya başla!

Mozilla Opera’da Olan Dahili VPN Uygulamasını Firefox’a Entegre Ediyor!

Önde gelen tarayıcı geliştiricisi Mozilla, Firefox’ta dahili VPN yer alması adına Proton VPN ile anlaştı.
Mozilla Opera’da Olan Dahili VPN Uygulamasını Firefox’a Entegre Ediyor!

Dünyanın önde gelen tarayıcı geliştiricileri, rakiplerinden bir adım öteye geçmek adına sürekli yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Google, yayınladığı Chrome 70 tarayıcısı ile picture in picture desteğini kullanıma sunmuştu. Bir diğer popüler tarayıcı Firefox ise halihazırda uzun zamandır Opera’da var olan bir özelliği bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Opera’yı diğer rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden birisinin dahili VPN uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılara harici VPN arama ihtiyacı bırakmayan Opera, bu alanda olumlu geri dönüşler alıyor. Mozilla ise yaptığı son açıklama ile Firefox’a VPN ekleyeceğini duyurdu.

Mozilla ile ProtonVPN Anlaştı

Mozilla ile ProtonVPN Anlaştı

Bilindiği üzere özellikle ülkemizde kullanıcıların VPN servislere olan gereksiniminde büyük artış yasaklandı. Pek çok internet sitesine uygulanan erişim yasağı sonrası kullanıcılar VPN hizmetlerine yöneliyorlar. Hızlı çalışan VPN servislerinin ücretli olması sebebiyle Opera’nın dahili VPN’i oldukça cazip bir seçenek olarak duruyor.

Bu durumun farkına varan Mozilla, Firefox için önümüzdeki günlerde dahili bir VPN uygulaması geliştirdiğini açıkladı. Popüler internet tarayıcısı dahili VPN desteğini ise sektörün öncü uygulamalarından ProtonVPN’den sağlayacak. Ancak Firefox’un VPN uygulamasını kullanmak isteyenler için Mozilla’dan keyifleri kaçıracak bir açıklama geldi.

Firefox VPN Ücretli Olacak!

Firefox VPN Ücretli Olacak!

Mozilla’nın işbirliği yaptığı ProtonVPN, hizmetini kullanıcılarına ücretli olarak veriyor. Dolayısı ile Firefox’a eklenecek olan VPN ise ücretli olacak. Kullanıcılar Firefox üzerindeki dahili VPN kullanmak için aylık 10 dolar gibi bir ücreti gözden çıkarmak durumunda. Bu noktada VPN hizmetini ücretsiz olarak veren Opera halen cazip bir seçenek olarak duruyor.

Eğer VPN konusunda hıza önem veriyorsanız Firefox’a eklenecek olan uygulamaya göz atmakta yarar var. Opera kullanıcıları VPN uygulamasının kimi zaman yavaş ve güvenlik sorunları olduğunu dile getiriyorlar. Ancak Firefox’a ücreti dahilinde eklenecek olan yeni VPN hizmeti Opera’ya göre daha güvenli ve hızlı olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum