Yatırım yapmaya başla!

Mozilla, COVID-19’un Olumsuz Etkileri ile 250 Çalışanını İşten Çıkarıyor

Firefox tarayıcısının geliştiricisi Mozilla, 250 çalışanını işten çıkaracağını açıkladı.
Mozilla, COVID-19’un Olumsuz Etkileri ile 250 Çalışanını İşten Çıkarıyor

Dünyayı 2020 yılı içerisinde etkisi altına alan COVID-19 pandemisi, pek çok şirketin radikal kararlar almasına neden oldu. Silikon Vadisi’nde yer alan dünyanın en büyük şirketleri bile bu durumdan fazlasıyla etkilendi. Bu şirketlerden birisi ise Firefox tarayıcısını geliştiren Mozilla oldu. Daha önce şirket yönetimi 70 çalışanını işten çıkarma kararı aldığını duyurmuştu.

O dönem Mozilla Yönetim Kurulu Başkanı Mitchell Baker konuyla ilgili “İnovasyonu finanse etmek için önemli bir yatırım yapıyoruz. Bunu gerçekleştirmek için zor seçimler yapmak zorunda kaldık.” açıklamasını yapmıştı. Şirket aradan geçen zaman içerisinde işten çıkarmalara yenisini ekleyeceğini duyurdu. Son yapılan açıklamada 250 kişinin daha işten çıkarılacağı belirtildi.

Mozilla’da İşten Çıkarmalar Devam Ediyor

Mozilla’da İşten Çıkarmalar Devam Ediyor

Mozilla’dan yapılan yeni açıklama işten çıkarma sürecinin devam ettiğini gösteriyor. Şirketten bugün yapılan açıklamada mali geleceğin desteklenmesi adına 250 kişinin daha işten çıkarıldığı belirtildi. İşten çıkarılanlar Mozilla CEO’su Mitchel Vaker tarafından gönderilen e-posta ile bilgilendirildi.

Yapılan açıklamada “Tayvan’daki mevcut operasyonlarımızı kapatmak da dahil olmak üzere iş gücünün boyutunu yaklaşık 250 kişi azaltıyoruz. Yaklaşık 60 kişinin ise bulunduğu ekiplerde değişiklik yapılacak. Alınan bu karar çalışanların kişisel ve mesleki niteliklerinin herhangi bir yansıması değildir” ifadelerine yer verildi.

Şirketin işten çıkarmalara rağmen geçmişte duyurusunu yaptığı projelerin büyük bölümünü devam ettireceği belirtiliyor. Bu projeler arasında Pocket, Hubs sanal gerçeklik projesi, yeni VPN hizmeti, Web Assembly ve gizlilik odaklı araçlar yer alıyor. Ayrıca Firefox’un geliştirme sürecinin de devam edeceği belirtiliyor.

İşten çıkarmaların Firefox’un geliştirme sürecini nasıl etkileyeceğini önümüzdeki dönemde görme imkanı bulacağız. İlerleyen dönemde finansal hedeflere ulaşılamaması halinde Mozilla’nın farklı stratejiler geliştirmesi söz konusu olacaktır. Şirket tarayıcı pazarında Chrome, Edge ve Opera gibi uygulamalar ile rekabet ediyor. Google Chrome bu pazarda yüzde 70 gibi ezici bir üstünlüğe sahip.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum