Yatırım yapmaya başla!

Motorola Razr Katlanma Testinde Başarılı Olamadı

Motorola’nın katlanabilir telefonu Razr, zorlu testte beklenen performansı veremedi.
Motorola Razr Katlanma Testinde Başarılı Olamadı

Geçtiğimiz yıldan bu yana akıllı telefon pazarında katlanabilir ekran teknolojisi konuşulmaya devam ediyor. Samsung’un Galaxy Fold, Huawei’nin ise Mate X modelleri bu amaca yönelik çıkan ilk telefonlar olarak biliniyor. Bu telefonların tanıtımı sonrası ekran sorunları yaşadığı biliniyor. Özellikle Galaxy Fold’un satışa çıkma süreci epey uzun sürdü. ABD’li teknoloji şirketi Motorola ise katlanabilir telefon furyasına kayıtsız kalmadı ve Razr modelini tanıtmıştı. Telefon dikey katlanması ile rakiplerinden ayrılıyor.

Farklı bir tasarıma sahip olan telefonun kullanım kolaylığı sağlayacağı belirtiliyor. Cihazın ortaya çıkması ile beraber çeşitli test videoları da gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Motorola Razr, parçalarına ayrılma videosu ile gündeme gelmişti. Yine bir araştırmacı Motorola Razr’ın katlanabilir ekranı üzerinde yaptığı denemelerde bazı sorunlara rastladığını açıklamıştı.

CNET tarafından katlanabilir telefona yönelik bir test daha yapıldı. Testte telefon uzun süreli katlanma işlemine tutuldu. 4 saatlik süre sonunda Motorola’nın katlanabilir ekranının yeterince dayanıklı olmadığı görülüyor. CNET’in testinte Razr, 4 saat boyunca katlanma testine maruz kaldı.

Bu süre içerisinde telefonun 27 bin kez açılıp kapandığı belirtiliyor. Sürenin sonunda Razr’ın menteşelerinde gözle görülür hasarlar ortaya çıktı. Daha sonrasında ise telefon bir daha kapatılamaz hale geldi. Videoda telefonun tekrar kapatılması denenirken oldukça zorlandığı görülüyor.

Menteşe bölümünden gelen gıcırtılı sesler ise dikkat çekiyor. Uzmanlara göre Motorola Razr bu test sonrası beklendiği kadar dayanıklı değil. Daha önce Samsung’un Galaxy Fold modeline de benzer bir test yapılmıştı. O testte 119 bin kez katlanma işlemine tutulan telefonun menteşe yapısı bozulmuştu.

Yapılan testi bu haberden görebilirsiniz. 2020 yılında yeni katlanabilir telefonların geleceği biliniyor. 11 Şubat’ta Samsung’un düzenleyeceği UNPACKED etkinliğinde Galaxy Z Flip’i gösterecek. Motorola Razr’ın katlanma testini videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum