Yatırım yapmaya başla!

Motorlu Taşıtlar Vergisine Yapılan Büyük Zamma Düzenleme Getirildi!

MTV'ye yapılan %40'lık zam geri çekildi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu düzenleme sonrası vergide ne kadar artış olacağını bildirdi. İşte detaylar...
Motorlu Taşıtlar Vergisine Yapılan Büyük Zamma Düzenleme Getirildi!

Yaklaşık iki hafta önce Eylül ayında MTV’ye yapılan %40 zam haberini sizlerle paylaşmıştık. Büyük zammın ardından kamuoyunda deyim yerindeyse yer yerinden oynamıştı. Normalde araçlarımıza verdiğimiz yıllık motorlu taşıtlar ücreti zaten fazlaydı.

Bunun üzerine %40’lık ekstra bir zamla MTV’ler astronomik rakamlara gelmişti. Günlerce yapılan tartışmaların sonunda uzman kişiler bu artışın yasal olmadığını savunmuşlardı. Şimdi yapılan yeni düzenlemeyle birlikte yapılacak olan fiyat artışının orta yolu bulunmuş.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu MTV’yi de içine aldıkları birkaç vergi çeşitini de ilgilendiren yeni kararlar verdi.

Aldığımız bilgilere göre MTV’ye yapılacak zam miktarı %25 olarak belirlenmiş.

Değişikliğin diğer kısmında ise 1300 cc ve altındaki araçlara bu zammı %15 olarak uygulayacaklarını bildirdiler.

Aslında %15 değerinde rakamları geri çekmeleri makul olarak görülebilir ancak yine de iddia edilen yasal %15 zam miktarına uymuyor. Neden 1300 cc ve altı için farklı bir uygulama yapıldı anlayamadık. En azından yeni düzenlemeyle halk, daha az vergi ödemiş olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum