Yatırım yapmaya başla!

Motorin Yarından İtibaren İndirimli Fiyatıyla Satılacak!

Motorin bu geceden itibaren indirimli olarak alınabilecek!
Motorin Yarından İtibaren İndirimli Fiyatıyla Satılacak!

Geçtiğimiz Haziran ayından beri petroldeki sıkışma ve dalgalanmaları oldukça fazla olduğunu görmüştük. Bunlar yaşansa bile hükümet tarafından bu durdurularak sabitleme politikasına gidilmişti. Nitekim zam yağmurlarına karşı devlet ÖTV’de çareyi bulmuş ve bu sayede litre bazlı ücretleri durdurabilmişti. Zira bu artışlar vergilerden karşılanmıştı.

Geçtiğimiz 3 hafta içerisinde akaryakıta 5 kere indirim gelse de bu pompa fiyatlarına yansıtılmamıştı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) 20 Kasımda benzinde indirime giderek pompa litre fiyatlarını 19 kuruş indirmişti. Şimdi ise motorine gelen yeni indirim miktarı söylendi.

Motorine bu geceden geçerli olmak üzere 19 kuruşluk bir indirim bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde benzinle aynı anda motorine de 22 kuruşluk indirim gelse de, vergiyi karşılamadığı için yansıtılmamıştı. Dünya genelinde petrolün genel düşüşü bize de yansımış oldu. Devletin 5 TL’lik ÖTV aralığı olduğu ve rakamsal anlamda bunun peşinden gelecek her indirim pompaya yansıyacak.

Brent petrol ve uluslararası piyasada motorin fiyatlarının düştüğüne yönelik, “Petrolde arzın azalmayacağı, buna karşılık talebin gerileyebileceği öngörüsü bulunuyor. Bu Ekim ayında 80 dolar düzeyinde olan Brent petrolde fiyatların gevşemesine yol açtı. Motorin fiyatları da uluslararası piyasalarda geriledi. Bu veriler doğrultusunda motorinde indirim gündeme geldi.” şeklinde açıklama yapıldı.

23 Kasım Cuma gününden itibaren ÖTV ve KDV toplam 13 – 14 kuruş indirim bekleniyor. Yani ilk önce ÖTV sıfırlanacağı için kalan tutar bu olur. Toplamda 19 kuruşluk indirim gerçekleşecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum