Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Motor Kullanmayı Çok Daha Keyifli Hale Getiren, Tek Tekerlekli Motosikletle Tanışın!

Motor Kullanmayı Çok Daha Keyifli Hale Getiren, Tek Tekerlekli Motosikletle Tanışın!

Motor hayranlarını buraya doğru alalım. Bu yazının onlar için çok dikkat çekici olacağını tahmin ediyorum. Evet, yazımızın girişinde motosiklet olarak bahsettik; ama keşke hayallerinizdeki beklentiyi karşılayabilecek 600 – 700cc’lik bir motosiklet olsa… Maalesef uzaktan yakından alakası yoktur. RYNO adlı firmanın geliştirdiği bu motosiklet biraz daha çevre dostu, yani elektriklidir. Olumlu yönlerine bakacak olursak; benzin, trafik ve park yeri arama gibi dertlerin hepsinden uzaklaşmanızı sağlıyor.

İki tekerlekli motosikletlerin aksine, RYNO firması isterseniz oturarak isterseniz de ayakta gitme imkanı sunmaktadır. Bunun dışında, herhangi bir sistemde değişiklik yapma gereği duymamıştır. Yani şöyle; duracağınız zaman yine iki ayağınızı yere koyuyorsunuz ve giderken de ayaklarınızı koymanız için pedalları kullanıyorsunuz. Üretici firma, motosikletin %80’inde (kontrol paneli, lastik ve gidon gibi kısımları) değişim yapılmadığını aktarmışlardır. Ancak geriye kalan %20’lik kısımda ise RYNO ağırlığını koymuş ve size sonsuz bir modifiye şansı sunmaktadır. Yani, kendi RYNO’nuzu kendiniz yaratabilirsiniz. Aynı zamanda bulunduğunuz bölgenin (Amerika, Asya, Avrupa) kültürüne uygun bir şekilde modifiye de edilebilme şansı vardır. Firma 2014’ten bu yana, sipariş üstüne çalışmaktadır.

İnsanlar böyle bir alet görünce ister istemez, inanılmaz derecede hız yapmasını bekliyor. Ancak elektrikli olduğu için bu konuda alıcılarını oldukça hüsrana uğratıyor. Saatte yalnızca 32 kilometre hıza ulaşabiliyor ve tek şarjla 50 kilometre yol kat edebiliyor. Ayriyeten 6 saatlik bir şarj süresi var.  Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi olumlu yanlarına odaklanacak olursanız, şehir merkezinde oturanlar için inanılmaz avantajlı bir hal alıyor. Gün içerisinde pek yol yapmayacağınızı düşünürseniz oldukça mantıklı. RYNO, 2014’te ürünün fiyatını ise 5,295 dolar olarak belirledi. Evet, değer mi değmez mi orası tartışılabilir ancak kullanışsız olduğu pek de söylenemez.

Firmanın motosikleti tanıtım amaçlı çıkardığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Videodan da anlaşılacağı üzere kullanımı oldukça basit ve rahattır. Kullanım aşamasında da herhangi bir zorluk ile karşılaşacağınızı zannetmiyorum. Meraklıları için de fiyatının uygun olduğunu düşünüyorum. Tabii, meraklıları için.. Aksi takdirde çöpe gidecek bir 5 bin dolar olabilir.

Evet, çok mantıklı olduğu söylenemez. Ancak göze hitap eden bir ulaşım aracı olduğu kesin. Aynı zamanda trafik, park sorunu ve benzin gibi şeylerle de uğraşmanızı gerektirmiyor. Bir nevi “Ginger”a benzese de bu aracın daha fazla yol yapabildiği ve daha hızlı gidebildiği kesin. Aynı zamanda size oturma fırsatı da sağlayarak konforu da beraberinde getiriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum