Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Motokaravanlar Güvenlik Açısından Korkutucu Senaryolar Doğuruyor

Yorum

Karavan hayali kurulan, ev dışı yaşantımızda bizleri taşıyan araç gurubu olarak biliriz. Çekme ve motokaravan olmak üzere iki kısma ayrılan araçların ne kadar güvenli olup olmadığını biliyor muyuz? Genellikle ticari araç gruplarından seçilerek inşa edilen tekerlekleri evler için İsveç Ulaştırma İdaresi Başkanlığı bir çarpışma testi gerçekleştirmiş.

Bu zamana kadar yapılmayan bu frontel crash (önden çarpma kazası) senaryoları neden karavan grubuna şimdi yapılıyor! İsveç, insanların tatil ve kamp ortamlarında son zamanlarda karavan ve türlerini çok tercih ettiğini ve oluşan kazalarda daha çok rol aldıklarını bildirdi.

Bu da 2014’ten bu zamana kadar %50 artış gösteren kompakt evlerin araştırılmasını tetiklemiş. 5 sene önceki dönemde karavan kazaları tepki çekmemiş olsa da sonraki zaman dilimlerindeki ölüm olayları, testlere mecbur kılmış. Çarpışma analizleri bir araya getirildiğinde en çok zararın önden çarpışmalarından geldiği tespiti yapılmış.

Ölüm olayların dışında ağır ve hafif olmak üzere 2014-2019 yılları arasında 100 kişi yaralanmış. Kafalardaki soru işaretlerini yok eden ve karavanların ne kadar güvenli olduğuna ikna eden bu video, birilerine fikir olacaktır.

İsveç Ulaştırma İdaresi; “İsveç Ulaştırma İdaresi’nin çarpışma testi, arabaları arabaları test eden bir kaza yapan Avrupalı ​​tüketici kuruluşu olan Euro NCAP’ta kullanılan aynı çarpışma testidir; aynı ağırlıktaki bir araca karşılık gelen bir bariyere karşı 64 km / s (40 mil / saat) önden bir darbe etkisi. Karavanlar o sırada boşaltılmış olsalar da nispeten ağırdırlar.

Bu durumda, testler ortalama bir binek aracına karşı 90 km / s (56 mil) önden çarpma etkisine karşılık gelir. Ne yazık ki yollarımızda olağandışı olmayan bir çarpışma senaryosuna tekabül eden zorlu bir sınavdır.” şeklinde açıklama yayınlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu