Yatırım yapmaya başla!

MotoGP’nin Yeni Güvenlik Aracı: “BMW M2”

MotoGP’nin Yeni Güvenlik Aracı: “BMW M2”

BMW üretmiş olduğu modellerle 2016 yılına da damgasını vurmaya devam ederken, çeşitli organizasyonlarda da üretmiş olduğu yeni model araçların dünyaya tanıtımını gerçekleştiriyor. Geçmişten bugüne lüks ve yüksek performanslı araçlar üreten BMW; çizgisini bozmadan, aksine daha da geliştirerek dünyanın en büyük otomotiv devlerinden biri olmaya devam ediyor.

BMW, M6 ve M4 modellerinden sonra şimdi de 2016 yılının heyecan verici yeni otomobilleri arasında yer alan yeni M2’yi 2016 MotoGP sezonu için resmi güvenlik aracı olarak tahsis edeceğini duyurdu. Ancak MotoGP organizatörü Dorna Sports, M2 modelinin birkaç modifikasyona ihtiyacı olduğunu belirtmişti. Bu modifikasyonlar BMW M fabrikasında gövdeye ek takviyeler yapılarak, bazı yeni aerodinamikler eklenerek ve radyo iletişimi ile tavan lambalarının da dahil olduğu birkaç elektronik gereci kapsıyordu.

Peki, BMW M2 modeli neden özelleştirilerek bir güvenlik aracına dönüştürüldü? Dilerseniz; değişimleri tamamlanan ve tam bir güvenlik aracı haline getirilen bu BMW M2 modelinin hangi özelliklere sahip olduğuna, fiyatına ve hakkında daha birçok merak edilen konuya birlikte göz atalım.

İşte karşınızda güvenlik aracına dönüştürülen BMW M2 ve merak edilen özellikleri:

Güvenlik Arabası Olacak BMW M2 Modelinin Özellikleri Neler?

Güvenlik Arabası Olacak BMW M2 Modelinin Özellikleri Nelerdir?Bu aracın dış yapısı ve iç tasarımı ile ilgili değişiklikler yapılmış olsa da kaputunun altındaki güçle ilgili hiçbir değişikliğe gidilmedi. Otomobilin standart modelinde, 365 beygir gücü ve 465 Nm tork üreten 3.0 litrelik altı silindirli motor bulunmakta. Bu motor sayesinde M2 modeli 0’dan 100 kilometrelik hıza 4.2 saniyede ulaşmakta ve saatte 250 kilometrelik hıza çıkabilmektedir.

M2 Modelinin Fiyatı Ne Kadar?

M2 Modelinin Fiyatı Ne Kadar?BMW’nin yeni M2 güvenlik aracını 2016 MotoGP sezonunun ilk yarışında göreceksiniz ve bu yarış 20 Mart 2016 yılında Katar, Doha’daki Losail Uluslararası Yarış Pisti’nde gerçekleşecek. Güvenlik aracı olarak özelleştirilen bu model yerine, standart bir M2 modeli ise Nisan ayından itibaren otomobil fuarlarında yerini almaya başlayacak. Bu modelin fiyat etiketi, Avrupa bazında 52.695 dolardan başlayacak. Fiyatı diğer yüksek kaliteli otomotiv markalarına oranla biraz da olsa uygun olan M2 modeli, 2016 yılının en çok arzulanan otomobilleri arasında yer almaktadır.

BMW Yeni Modelini Neden Bir Güvenlik Aracına Dönüştürdü?

BMW Yeni Modelini Neden Bir Güvenlik Aracına Dönüştürdü?Güvenlik aracı provizyonunun yanı sıra BMW, MotoGP yarışlarının da dahil olduğu birçok aktivitede yer almaktadır. Mesela; seçilmiş etkinliklerde BMW, M2 gibi son model otomobillerini gösterime çıkarmaktadır ve böylece de M performans modellerinin katalog değerleri de olması gerekenden daha da yükseğe çıkmaktadır. Aslında, daha bir sürü M performans otomobilinin güvenlik aracı olması daha uygunken, M2 modelinin özelleştirilerek bu yarışta sergilenmesinin de sebebi budur.

Bu tarz prestijli yarışlarda yer alan güvenlik araçları, organizasyondaki otomobillere oranla biraz sönük kalsalar da otomotiv piyasasındaki birçok modele göre çok daha iyi oldukları aşikar. Bu durumun da en büyük nedeni elbette ki pazarlama taktiğidir. MotoGP, F1, LeMans gibi büyük bir kitle tarafından takip edilen yarışlarda veya organizasyonlarda yer alan bu araçların, liste fiyatları her zaman için biraz da olsa artmayı başarmıştır. BMW’nin yeni M2 modeli ve bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla birlikte bizlerle paylaşırsanız, seviniriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum